Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Vidím, že máme na blúcúc podobný názor.
Jinak ale tvou nenavist k bezdratu povazuju za nesmyslnou. Predstava, jak doma pouzivam notebook s dratem, je komicka... Nehlede na to, ze pokud clovek nema doma datovou dalnici, po ktere neustale presouva nejaka velka data, tak takova Nkova WiFi je rychlostne naprosto dostacujici. Ale chapu, draty jsou vic geeky
Každá nenávist je nesmyslná . Pokud někdo wifi vyžaduje, přijdu mu ji nainstalovat. Ale doma pro ni nemám využití.
Kolik ti doma reálně udělá Nko?
Kolik ti doma reálně udělá Nko?No tak je to zhruba megabit, no... rika se, ze realne tak max. 130 Mbps, pokud vim... tech teoretickych 300 je samozrejme hovadina. Jasny, gigabit je gigabit, vo tym zadna. Ale ja bych ho tolik nevyuzil. Divat se na serialy realtime po siti (samba - samba) muzu i s Gckem a kdyz obcas musim neco vetsiho potahat, tak to preziju... kdyz mam ntb na stole pripojenej k monitoru a externi klavesnici a mysi a vim, ze s nim jen tak nekam nepujdu, tak ten Eth kabel zastrcim. Ale aby zena sedela na gauci s notebookem a Eth kabelem... staci, ze tam musi mit (casteji nez je zdravo) napajeci kabel.
Já používám notebook téměř jen jako čtečku e-booků a jeho aktuální výdrž (cca. dvě hodiny bez zátěže) je na můj vkus příliš krátkáTak to me napada otazka, jestli na to cteni ebooku pouzivas to spravne zarizeni
navíc se mi nikdy nepovedlo donutit display, aby při odpojení napájení nesnížil jas.Kdyz snizi, tak ho muzu pres Fn zase zvysit tak jak potrebuju.
Mimo toho, napájecí adaptér je perfekní na ohřívání nohouTak to souhlas
Tak to me napada otazka, jestli na to cteni ebooku pouzivas to spravne zarizeniNe, ale z těch běžně dostupných mi zatím subnotebook s 15" displayem vyhovuje nejvíc - PDA a smartphony mají na můj vkus moc malé displaye (čtu rychle a musel bych pořát scrollovat) a i když cena je zhruba srovnatelná, notebook využiju mnohem víc (PDA nepotřebuju a u telefonu mi stačí jen telefonování a SMS). A čtečky s e-papírem jsou zatím moc drahé a aktivní podsvícení u notebooku mi v noci docela vyhovuje
Kdyz snizi, tak ho muzu pres Fn zase zvysit tak jak potrebuju.To jsem také zkoušel, ale při vypnutém napájení je snížené podsvětlení z pohledu řízení displaye maximum (jde snížit, ale ne zvýšit). Tipuju to na hardwarovou záležitost, protože to funguje i při totálně zatuhlém systému.
Automaticke snizovani maximalni hodnoty podsvetleni: u Lenovo [T,R]60 se to tahle feature dala povolit/zakazat v BIOSu.
Jinak na tyhle klavesove zkratky a podobne je tam jeste jeden procesor
BT je vec dobra na klavesnice a mysi a to je tak vsechno.
Nedám dopustit na bluetooth handsfree k mobilu. Dokud jsem používal drátové, jejich životnost byla tak půl roku (Nokia s úhlovým konektorem) až tři měsíce (všechny ostatní s rovným) a navíc jsem za ten kabel pořád zachytával. Teď mám už čtyři roky bluetooth a jsem naprosto spokojen. Sice stálo víc, ale vzhledem k tomu, kolik bych za tu dobu spotřeboval "drátových", se to vyplatí. Navíc je praktické i to, že si můžu dát telefon na okno, kde je lepší signál, a při telefonování sedět u počítače, kde potřebuju být.
Jak s tím souvisí ten obrázek (s tím komínem)?
Pokud jde neco (vsechno) propojit dratem tak jednoznacne volim drat. Nic proti wifi pokud se jedna o stacionarni anteny jez na sebe vidi. Ovsem takoveto wifi v notebooku ci jinem zarizeni tak v ramci jedne mistnosti budiz jinak nee.
Tiskni
Sdílej: