abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | IT novinky

    Řada vestavěných počítačových desek a vývojových platforem NVIDIA Jetson se rozrostla o NVIDIA Jetson Thor. Ve srovnání se svým předchůdcem NVIDIA Jetson Orin nabízí 7,5krát vyšší výpočetní výkon umělé inteligence a 3,5krát vyšší energetickou účinnost. Softwarový stack NVIDIA JetPack 7 je založen na Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:44 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) spolu s NSA a dalšími americkými úřady upozorňuje (en) na čínského aktéra Salt Typhoon, který kompromituje sítě po celém světě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 16:33 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila (YouTube) nový výkonnější Framework Laptop 16. Rozhodnou se lze například pro procesor Ryzen AI 9 HX 370 a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 5070.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    Google oznamuje, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Tato politika bude implementována během roku 2026 ve vybraných zemích (jihovýchodní Asie, Brazílie) a od roku 2027 celosvětově.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 7
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 21.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 21.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Komunita

    Alyssa Anne Rosenzweig v příspěvku na svém blogu oznámila, že opustila Asahi Linux a nastoupila do Intelu. Místo Apple M1 a M2 se bude věnovat architektuře Intel Xe-HPG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    26.8. 12:55 | IT novinky

    EU chce (pořád) skenovat soukromé zprávy a fotografie. Návrh "Chat Control" by nařídil skenování všech soukromých digitálních komunikací, včetně šifrovaných zpráv a fotografií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 59
    26.8. 12:11 | Nová verze

    Byly publikovány fotografie a všechny videozáznamy z Python konference PyCon US 2025 proběhlé v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.8. 11:55 | IT novinky

    Společnost xAI a sociální síť X amerického miliardáře Elona Muska zažalovaly firmy Apple a OpenAI. Viní je z nezákonné konspirace s cílem potlačit konkurenci v oblasti umělé inteligence (AI).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.8. 05:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.16 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (78%)
     (9%)
     (3%)
     (4%)
     (5%)
     (1%)
    Celkem 101 hlasů
     Komentářů: 9, poslední dnes 11:53
    Rozcestník

    S létem se slunce vrací...

    25.5.2007 22:00 | Přečteno: 1259× | sw

    ... ženy obaly ztrácí, zas můžu dělat, co mám rád. Vzít dovolenou z práce, pít pivo na zahrádce, u stánku zmrzlinu si dát...

    Už je to tak. Jen hodiny mne dělí od odjezdu na dovolenou (na zotavenou). Vše je připraveno, zavazadla nachystána - jen paštiky a mastné řízky na cestu chybí. Člověk holt nemůže mít všechno.

    Takže si, protože to nikdo jiný neudělá, gratuluji k jistě báječnému výletu, kde budou figurovat nápoje, tuny žrádla, krev, pot a slzy v kopcích a dívky v plovkách. Žádné výdobytky technologií, žádné hovadné pracovní povinnosti, hlasité "ne!" otročení v oup'nspejsových halách. Rovnost, volnost, bratrství!

    Jediné kruté je, že letouny jsou nebezpečné - a jako většina lidí a věci se mne snaží zabít - takže se budu muset na letišti posilnit nebojácnou lihovinou, což má vlastně zase výhodu, že jsou pak pěkné i letušky italských i německých aerolinií.

    Haj-hou.

           

    Hodnocení: 95 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    S létem se slunce vrací..., obrázek 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.5.2007 22:09 sssssssss | skóre: 15 | blog: cotoje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S létem se slunce vrací...
    krásně zabaleno :-)
    hmm
    freshmouse avatar 25.5.2007 22:21 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S létem se slunce vrací...
    Dostal jsem chuť se projet na kole.
    26.5.2007 00:00 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S létem se slunce vrací...
    Hlavně pozor na Francouze :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    26.5.2007 10:01 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S létem se slunce vrací...
    Kam letis s tym Kleinom?
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    Isah avatar 27.5.2007 00:27 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: S létem se slunce vrací...

    Jaký je poježdění na Kleinovi?

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.