Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na těch marketingových materiálech je nadčasové to, že počítače mohou pracovat bez napájení (takových monitorů/PC v 90tých letech v reklamách bylo).
ttssss to napájí křečkem ve šlapacím kolečku ztý klece co má zasebou :D ;D
zajimavý je že i muslý komouši ujižděli na vobnovitelnejch zdrojích
..nebo to jakoby nejsou soláry ale roury k tý přečerpávací elektrárně?? :O :O :O :O
s/muslý/minulý :D
Lepší větrání...Kdyz to rupne, kde ma, tak trocha jo. Ale ne vse se da odvetrat...
CITACE: ukradla technologie počítačů IBM 360/370
.Neukradla, byla už volná, info přímo od pracovníka IBM (zastoupení IBM). Originál sálové počítače IBM byly v mnoha velkých podnicích jak NHKG Ostrava ...). 360/370 už byly beznadějně zastaralé. Obdobně jsem někde četl, že jsme vykradli Philips. Též nepravda - kazeťáky do auta vyráběné v TESLA Litovel byly osobně ověřeny u Philips a z důvodu zastaralosti, jim bylo jedno, že se okopírují. Naopak z toho vznikla spolupráce na výrobu CD přehrávačů. Obdobně hudba, platily se licence autorům přes Gramozávody v Loděnicích.
Ale jinak zajímavý článek. S těmi prvenstvími bývám opatrný, každý větší stát/podnikatel si propaguje to své prvenství i v kompech.
Tiskni
Sdílej: