abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1982 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Bluebear avatar 15.7.2007 12:30 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Hoj, hoja, paranoia :-) Ale nic si z toho nedělej, já jsem paranoidní taky.

    Já jsem připojený přes UPC a zatím s nimi mám jen ty nejlepší zkušenosti, na FUP jsem nikdy nenarazil a občas tahám i celkem hutné věci (kompletní obrazy instalačních DVD, kompletní GIT strom jádra a podobné radosti). Takže tolik bych se zase nebál.

    Jinak: reklamštinou se samozřejmě mluví všude, bohužel; současná celosvětová ekonomika je založena především na lži. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit...
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    David Watzke avatar 15.7.2007 12:33 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Nevím jak UPC, ale Karneval to má v cajku, protože za období co teď skončilo mám přenos 338,24 GB a pohoda. Když jsem jim poslal dotaz jakej je rozdíl mezi "bez limitu" a "bez omezení", tak mi odpověděli, že žádnej a že professional je o tolik dražší kvůli tomu, že je spíš pro firmy a máš u toho v ceně 1 veřejnou + 4 dynamický IP (heh) a změnili to pak u všech tarifů na "bez limitu".

    http://karneval.cz/internet.aspx
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Heron avatar 15.7.2007 13:01 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!

    PS.: Mam radeji pripojeni, kdy ma clovek garantovanou treba 256kbit a co si urve navic z kapacity site, to uz je pak jeho vec

    Přesně tohle bych za žádnou cenu nechtěl. Nejlepší je mít pevnou garantovanou šířku pásma, protože pak máš jistotu, že ti to pojede stejně v 20.00 i ve 4 ráno se stejným pingem a kvalitou.

    15.7.2007 13:05 Linux.pathfinder | blog: pathfinder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    no, ja myslel v porovnani s "FUP nezname"....
    Heron avatar 15.7.2007 16:05 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Aha. Každopadně bych se uplatňování "individual" FUPu nebál. Určitě se nebudou zaměřovat na člověka, co sem tam něco stáhne, ale půjdou po norotických stahovačích.
    otula avatar 15.7.2007 19:59 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    No, uživatel Linuxu s každodenním pacman -Syu (každý ať si převede na své distro) je v podstatě také „notorický stahovač“ :-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    15.7.2007 22:29 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Jenže za den stáhne desítky MB, ne desítky GB
    15.7.2007 22:43 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    zkoušel jsi někdy třeba plnou instalaci Mandrivy s denními aktualizacemi z Cookeru? ;-)

    (ok, to ještě pořád nejsou desítky GB, ale je to k nim blíž než k těm desítkám MB ...)
    16.7.2007 09:55 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    nejsem sebevrah, mně stačí jednou za půl roku upgrade distra :)
    16.7.2007 11:00 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    No nevím jak Mandriva, ale můj Debian Sid s obludami* typu OpenOffice, či Eclipse znamená stáhnout denně kolem 50 až 100 MB aktualizací. Pořád to nejsou desítky GB.

    * je to velké a často se to updatuje ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    16.7.2007 11:58 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    jak mas velkej disk?Kam to proboha davate?Jeste pred trema rokama sem vystacil se 4GB diskem a ted mam 40GB a staci to bohate.
    V podstatě nic nevím
    16.7.2007 12:58 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    tak OpenOffice.org se snad neaktualizuje každý den, maximálně jednou do měsíce ;)
    Dalibor Smolík avatar 16.7.2007 13:44 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Ale ani při větší aktualizaci ta "spotřeba" prostoru na disku není zas až tak velká - nová verze nahrazuje starou. Jde jenom o dočasné zabrání prostoru.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    otula avatar 15.7.2007 22:44 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    :-) Jasně. Ale občas to bývá pár set mega, sem tam nějaké Live distro na zkouknutí a podezřívavý provider si to může vyhodnotit jako nadměrné stahování ;-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    16.7.2007 09:57 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    I kdyby se to vyšplhalo na 1GB za den, tak to máš 30GB za měsíc a to je pořád mín než měli (u některých tarifů) limit, takže je to moc trápit nebude. Někde jsem narazil na vyjádření, že je začíná zajímat 300GB za měsíc.
    David Watzke avatar 16.7.2007 11:00 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Kde? To mě zajímá :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.7.2007 13:08 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Hm, mě taky, už se mi to nedaří najít. Teď jsem našel jen: "FUP zůstává v platnosti kvůli lidem, kteří si např. zřídí připojení a dále je přeprodávají, běžného uživatele by se vůbec neměla dotknout," dodal František Malina.

    ale pořád mám dojem, že jsem viděl zmínku (asi neoficiálně) o FUP s číslem v řádu stovek GB
    otula avatar 16.7.2007 12:23 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Pokud ano, tak je to opravdu v pohodě. Stáhnout denně 10 GB, to už je docala nářez :-D
    Mé předcházející 2 posty je ale potřeba brát s notnou dávkou nadsázky :)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    David Watzke avatar 16.7.2007 13:36 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Ani ne, tolik stáhnu, když je tu klid...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    otula avatar 16.7.2007 15:18 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    :-D
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    15.7.2007 22:40 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    eh? proč tak rezolutní postoj? z hlediska toho, že požaduju nějakou kvalitu, nevidím valný rozdíl mezi tím, jestli linka bude mít tuto kvalitu stále nebo jen někdy a po zbytek času kvalitu lepší?
    Heron avatar 16.7.2007 07:31 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Hmm tuto větu jsem asi nepochopil. Co myslíš tím "po zbytek času lepší"? Na co mi je linka, která jede perfektně 2-6 ráno, když ji potřebuju ve 20 večer? Nebo tomu stavu ve 20 říkáš "nějaká kvalita" a seš rád, že 2-6 je ten zbytek času, kdy to jede lépe?
    16.7.2007 13:38 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Nebo tomu stavu ve 20 říkáš "nějaká kvalita" a seš rád, že 2-6 je ten zbytek času, kdy to jede lépe?
    ano - (za předpokladu dostupnosti vhodného providera) nic mi nebrání sjednat si linku, která ve 20 h pojede tak, jak potřebuju, a pokud ve 2-6 h pojede rychleji, tak je to pro mě plus oproti tomu, kdyby ve 2-6 h jela stejně jako ve 20 h, kteroužto rychlost jsem si stanovil za "potřebnou"
    Heron avatar 16.7.2007 19:16 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    A jo takhle. No dost podobně to vlastně mám. Mám takovou rychlost, jakou si sám nastavím :-).
    16.7.2007 11:40 miro | skóre: 19 | blog: miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Mame doma UPC, mesacne stiahnem okolo 20GB dat a poslem okolo 5GB dat a s FUPom som nikdy problem nemal (tarif Light)

    S rychlostou bez problemu, taham aj uploadujem tak rychlo, ako to mam v podmienkach pre dany tarif. Na jar zvysili rychlost, taha sa vyborne (s uploadom je to stale o nieco horsie...)

    Okrem toho, pocas pripajani dostanem stale tu istu IP adresu, hoci to v podmienkach nie je. (teda zmenila sa raz za posledny rok, pocas jarneho navysovania rychlosti)
    16.7.2007 15:56 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Možná proto, že Light má (měl) limit 40GB ;-).

    Jinak řekl bych, že ten FUP ve všeobecných podmínkách se týká spíš jen těch tarifů, kde se FUP ještě vyskytuje (Start).
    David Watzke avatar 16.7.2007 17:01 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Ano je to slovickareni, ale proc je teda nejvyssi tarif kdysi v nejakych podminkach uvaden jako "bez omezeni" a vsechny ostatni "bez limitu"???
    Zdá se, že už to taky změnili, co?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    17.7.2007 07:48 Linux.pathfinder | blog: pathfinder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    Diky vsem, za reakce. Asi zustanu u wifi.
    2.6.2009 14:51 Joodla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUP? - u UPC se prece reklamstinou nemluvi!
    3x 500 GB, 1x 260 GB a jeden 320 GB HDD, to je mista ajejeej :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.