abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    12.2.2009 12:36 | Ostatní | poslední úprava: 12.2.2009 12:43

    Proč mám takovej dojem, že se tu někdo rozhodl (možná na základě nedávných diskuzí) bavit tím, že si založí novej login a bude si z nás dělat srandu výtvorama [viz níže], a pak se náramně tlemit nad diskuzí pod zápiskama? Navrhuju úplnou ignoraci tohohle a dalších možných zápisků uživatele Silent, nebo i dalších nicků, které si vytvoří.
    Sorry za microBlog-zápis, ale vystihuje přesně, co jsem chtěl říct, myslím že není potřeba to dál rozepisovat, každej, kdo chce, pochopí.
    (z diskuze)...Já řekl ignorovat, což imho není to samé. Myšleno nezúčastňovat se diskuze. Blokovat ale není potřeba, řekl bych, že bude lepší ty zápisky přečíst a sledovat, jak se zlepšují. Do té doby ignorovat. Ne blokovat.

           

    Hodnocení: 31 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    kotyz avatar 12.2.2009 12:40 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Silent je opravdu novej, neni to nici alter-ego. A zas tak spatny to neni, uz tu byly i horsi veci. At si ho blokuje kdo chce, ale vyzivat vsechny k hromadnymu blokovani, to je tak ...

    ... nizke!

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    12.2.2009 12:42 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Řekl jsem někde blokovat? Já řekl ignorovat, což imho není to samé. Myšleno nezúčastňovat se diskuze. Blokovat ale není potřeba, řekl bych, že bude lepší ty zápisky přečíst a sledovat, jak se zlepšují. Do té doby ignorovat. Ne blokovat.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    kotyz avatar 12.2.2009 13:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    +1 za paticku, zasmal sem se ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    12.2.2009 13:40 sheery
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

     

    64 wires ought to be enough for anybody. | Maté IQ User

    Pro budoucnost ji zde archivuji ;-).

     

    12.2.2009 13:42 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Dobrej nápad, díky
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    12.2.2009 17:49 asdasd | skóre: 4 | blog: O_Vsem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Si napsal ignorovat což znamená přehlédnout moje blogy ... a jak potom zjistíš zda jsem se zlepšit a ješte si to v komentaři nade mnou blbě napsat .... ty první píšeš až potom myslíš hochu měl by si to dělat spíš naopak ;-)
    12.2.2009 12:43 dad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    uz tu byly i horsi veci

    napr.ty zrudny kocicky, vzdycky, kdyz na to omylem kliknu, tak musim jit skoro zvracet ...

    12.2.2009 12:51 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    a to já před chvílí klikl na  idnes a bylo tam jak Paroubek zase něco hřímá ...

    ... taky jsem málem vyhodil oběd ...

    12.2.2009 12:53 dad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    no to jste mel stesti, vcera byla na titulni strance fotka profesora

    12.2.2009 12:54 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    btw - proč tam chodíte, když se tam vyskytujou takový zrůdnosti?
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    Darth Phantom avatar 12.2.2009 13:07 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    No já jsem jednou zabrousil náhodou na web Novy tn.cz a tam jsem viděl nějakou štětku jak se svléká, a na pozadí běžely záběry s profesorem, Topolánkem i Paroubkem. To bylo ještě mnohem bizarnější :-D
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    kotyz avatar 12.2.2009 13:08 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Myslis Red News? To sem zatim nevidel, prej to neni tak dobry jak by se mohlo zdat. Mozna zkusim, az se budu opravdu, ale opravdu nudit.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 12.2.2009 13:05 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Ja teprv snidal a na pana s bradavici na idnesu teda rozhodne koukat nebudu ani na lacno.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    12.2.2009 13:08 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    plně chápu, měl jsem chvíli strach o tu gulášovku a ovarovej talíř co jsem zrovna dojedl

     

    kotyz avatar 12.2.2009 13:07 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Nejsou zrudny, sou docela hezky. A klikat na ne nemusis, sou zretelne oznaceny, muzes se jim vyhnout.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 12.2.2009 13:22 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    ...a může za to Klaus dade? :-D
    12.2.2009 13:35 dad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    ne, to ze vam kape na karbid, za to muze globalni oteplovani ...

    12.2.2009 13:49 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    to je fakt, Jirka byl tuhle taky řácky upocené ...

    12.2.2009 13:07 Wire-64
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    Ale já žádnej "Silent" nick nemám :-D

    kotyz avatar 12.2.2009 13:10 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Staci ty plus minus tri nicky z oddeleni elektro a zelezarstvi ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    12.2.2009 13:17 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Já taky nemluvil o tobě, ty si aspoň trochu uvědomuješ, kolik je jedna a jedna :-D (v mý patičce nehledej nic osobního, prostě mi to přišlo zvráceně vtipný) btw - ta fotka s podpisem by nebyla? :-D
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    Max avatar 12.2.2009 13:21 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Za foto a podpis se také přimlouvám :).
    Zdar Max
    PS:co když nám pošle podvrh? Jak ověříme jeho totožnost? :-/.
    Měl jsem sen ... :(
    12.2.2009 13:28 Wire-64
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    Nijak. To je na tom to dobrý :-D Takže můžu vydávat týdeník:

    Fotka a podpoise Wire64 pro tento týden :-)

    12.2.2009 13:36 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Když to bude mít myšlenku a (třeba) to bude vtipně někoho parodovat, rád si to přečtu.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    12.2.2009 16:38 Watson
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Myslim ze mam podobny nazor. Je to stejne jako s rozsirovanim Linuxu. Budme radi, ze se siri i mezi uzivatele neprilisne orientovane na "svepomoc", ladeni, kompilovani a podobne. Sam jsem jednim z nich. Budme radi, ze se objevil Silent, ktery ma podle mne jisty potencial, jen "vyrust". Ano, nekolikrat jsem tam nahodil nelichotive posty do fora, ale na mych, jistych, sympatiich to nic nemeni. Pokud ma byt ABC Linuxu i pro lid ne zrovna orientovany primarne na Linux, pokud ma byt navstevnost vyssi, pokud ma byt moznost volneho pristupu k blogum zde, pokudma byt Linux masovejsim... Ujasneme si, co vlastne chceme. Vysostnou komunitu mensiny geeku? Vse pro vsechny? Nakonec... vychovejme si nove usery...
    12.2.2009 16:57 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    Jsme tady skoro všichni rozumný lidi, ne? Tak se taky budeme sami rozhodovat.

    Tohle mi připadá jako: "Pepíčku, udělej tohle a tohle..."

    12.2.2009 17:13 asdasd | skóre: 4 | blog: O_Vsem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    nevím co myslí autor "uživatele Silent, nebo i dalších nicků, které si vytvoří." acc mmám vytvořený necelý rok je to tam naspsané když se podíváte do mých informací ...... takže autore seš asi .....
    kotyz avatar 12.2.2009 17:50 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    Asi mysli aby sis nezalozil dalsi dva ucty jako jistej wire_64, tez znamej jako wire.64 nebo wire-64. Jeden ucet bohate staci ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    12.2.2009 17:54 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    acc mmám vytvořený necelý rok je to tam naspsané když se podíváte do mých informací
    Ok, omlouvám se. Mě to prostě tak přišlo, protože těch pár zápisků jsou fakt slinty. Neříkám, že mám v blogu samý perly, ale než sem něco napíšu, tak o tom aspoň trochu přemejšlim.
    takže autore seš asi .....
    Osobních útoků bych se zdržel, nevidím k nim důvod
    Příště než začneš psát rovnou do blogu, se zkus zapojit do diskuzí, čti si diskuze, ať víš víc o myšlení zdejších čtenářů, a pak v životě nemůžeš napsat kravinu typu zápisek "Nemocnej" a podobně.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    12.2.2009 18:15 asdasd | skóre: 4 | blog: O_Vsem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    j to mi už došlo že osobní sem nemá cenu psat ;-)
    12.2.2009 23:33 sheeryjay | skóre: 13 | Nové Město na Moravě
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    Na ty je vhodnější osobní blog někde jinde, případně twitter.

    13.2.2009 11:39 Samae1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

     občas i to jo :) Ale doporučuji Vám chvíli číst co je tu za atmosféru, než začnete aktivně publikovat :D Z nedávné minulosti Petr Tomeš, ze starší JiK a Faun - pak že se kolem Linuxu(a počítačů všeobecně) pohybují divní lidé ... 

    12.2.2009 18:34 VRtulnikk | skóre: 17 | blog: blogisek | Rokycany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení
    No, presel jsem z uplneho vpisu blogu na diegest, to je IMHO zaklad. A pak jsem upravil CSS tak, ze se mi prispevky blokovanych uzivatelu nezobrazuji vubec (tzn. bez moznosti "rozbalit")... a s takovym stavem jsem docela spokojen :)
    13.2.2009 08:16 Yama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Volám do fóra: Ignorace je jediné řešení

    16 let, nikdo v puberte neni dokonaly :-) , je to smutne ze takove veci se resi uz i tady ...

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.