Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Ja som kedysi na Javascript dosť nadával pretože som nerozumel ECMA-Script-u. S ECMA-Scriptom robím momentálne takmer denne a po tom, čo som začal chápať jeho filozofii sa mi zdá aj celkom fajn.
Ćo sa týka samotného webového javascriptu ten pravdu povediac moc nemusím. Podľa mňa samotné prehliadače mali mať od začiatku niečo ako JS framework namiesto súčasných trápnych volaní ako insertHTML. V čistom JS bez frameworkov som istého času písal (a aj napísal) funkčného jabber klienta (ktorý bežal v Opere, IE >= 6, Gecko, Webkit, Konqueror >= 3.5). Ani si neviete predstaviť množstvo bugov v implementácii DOM.
Ako užívateľ JS nemám rád, často surfujem z mobilu a 10s záseky na weboch používajúcich JS frameworky sa mi nepáčia. Hlavne keď väčšina vecí by sa dala poriešiť cez CSS. Zvyšok (dynamické prvky) cez JS, ale chcelo by to pridať do browserov niečo ako framework, aby nebolo potrebné linkovať obrovské na parsovanie náročné hrúzy.
Podľa mňa samotné prehliadače mali mať od začiatku niečo ako JS frameworkIMHO by prohlížeče dneska měly povinně obsahovat posledních pár verzí jQuery, nějaký meta tag pro zvolení verze a nějaký fallback. Ale už za tuhle myšlenku mne místní XHTMListi nejspíš sežerou
Ja som kedysi na Javascript dosť nadával pretože som nerozumel ECMA-Script-u.Tak ono je to de facto to samý, že :). Ale teď, když už to znáš, tak je zbytečné ti připomínat rozlišení jazyka a objektového modelu.
a nemal som cas sa rozpisovatTak snad příště :).
page1.accepted.connect(page2.exec); page2.accepted.connect(page3.exec); page3.accepted.connect(wizzard.mameHotovo); page1.exec();Co víc si přát?
Tiskni
Sdílej: