Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.
Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.
. Ale vás něco jako stabilita asi nezajímá
.
# cat xine-lib-formatstring.patch
--- src/input/input_cdda.c.old 2005-05-28 11:26:59.000000000 +0200
+++ src/input/input_cdda.c 2005-10-02 01:43:47.921856832 +0200
@@ -1473,7 +1473,7 @@ static void _cdda_save_cached_cddb_infos
return;
}
else {
- fprintf(fd, filecontent);
+ fprintf(fd, "%s", filecontent);
fclose(fd);
}Je to ono, ne ? Stabilita nás zajímá.
a nevyviji vlastni patche ani nezaclenuje nic z jinych zdroju nez original.:)))Popravdě by to Patrik asi těžko stíhal, dělat Slacka a ještě programovat patche do různého softwaru!
Je to ono, ne ? Stabilita nás zajímá.To není stabilita, akorát tam máte opravený security bug. To že 1.1.x není stabilní větev jedním patchem nezměníš.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
09.10.2005 security problem and fix A security problem has been reported to us by Ulf Harnhammar from the Debian Security Audit Project. Thanks a lot for finding this. You can read more about this problem in our advisory, but let me summarize it for you: Nasty things can happen simply by listening to your favorite CD. So be sure to upgrade to the freshly released version 1.0.3a of xine-lib. Unfortunately, this will not give you much more than a fix for this specific problem, because all the shiny new stuff is still hidden in the not-yet-stable 1.1 series of release.
A nové KDE vyšlo až dnes:
On October 13th 2005, the KDE Project released KDE 3.4.3.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Tak jak tak, mi to nedalo a už se to vaří.
Tak jak tak, mi to nedalo a už se to vaří.Jojo, včera jsem taky kompiloval... asi 2-3 hodiny. Žádný změny jsem zatím nezaregistroval. Jen kicker. Ten applet Rychlé spouštění aplikací - když přesuneš ikonku ve verzi 3.4.2 (a asi i starších), tak je tam pak 2x a jednu musíš zahodit.
Tiskni
Sdílej: