Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
#!/bin/bash tmp="/tmp/df-watch-$$" cond='$1 == "/dev/hda1" || $1 == "/dev/hda2"' warn='2048' urgent='1024' mail='root' subject='Dochazi misto na disku'; body_before='Nazdarek, mas trochu malo mista na tehle discich:\n\n'; body_after='\n\nPrijemnou zabavu :)\n'; df -m | awk ' NR == 1 { warn = '"$warn"'; urgent = '"$urgent"'; mail = $0; send = 0; subj_urg = 0; subjs[0] = "WARNING:"; subjs[1] = "URGENT:" } NR > 1 && ('"$cond"') { if ($4 < urgent) { subj_urg = 1; } if ($4 < warn) { send = 1; mail = mail "\n" $0; } } END { if (send) { mail = "'"$body_before"'" mail "'"$body_after"'"; print mail | "mail -s \"" subjs[subj_urg] \ " '"$subject"'" "\" '"$mail"'"; } } '
if ($5 > urgent) { subj_urg = 1; } if ($5 > warn) { send = 1; mail = mail "\n" $0; }Hlavně ty ">".
Pokud sis nevšiml, tak jsem nepoužil jediného smajlíka, což znamená, že jsem to myslel naprosto vážně.
Zkusím to tedy napsat jinak:
Jelikož jsem začátečník a moje znalosti opravdu končí u tohoto rozsahu úpravy uvedeného skriptu, prosím tě o vytvoření a uveřejnění tebou navrhovaného skriptu, abych si mohl své linuxové vzdělání opět o trochu rozšířit.
Bezdůvodně? Oslovit mne 'vole' a oznámit mi 'jsi trapnej' není dostatečný důvod pro to, abych se ohradil? Navíc jsem se ohradil větou
Ohledně trapnosti zrovna s Tebou odmítám diskutovat :-PA to podle mne není urážka, jen jsem ti tím naznačil, jaký mám na tebe názor.
BTW: Ten omluvný mail jsem poslal až v reakci na komentář v diskuzi, takže záměr vyvolat flame je pouze mylná hypotéza.
Hele, ty napíšeš mail, za kterej by ti normální přítel/manžel tý ženský dal přes držku, a divíš se, že ti někdo řekne, že jsi vůl? Tak to potom jo...
Ten Mail byl imho naprosto v pořádku. Kdybych ho poslal já, tak se pak neomlouvám. Pokud si někdo plete emailovou službu s .... (s čím? kde se lidi obtěžujou kravinama, zaplňují prostor toho druhého něčím, co nechce?), tak jiné odpovědi ani není. Já si to s rozesílateli HOAXů vyřizuju po svém. A ty desítky adres si schovávám na další využití
Tiskni
Sdílej: