Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Není problém si požádat o spoustu věcí, jen je třeba se ozvat, nikoho neukousneme Každopádně expect je prima a jako řešení jinak neřešitelných problémů ho sem tam také použiju, autoři některého SW jsou snad padlí na hlavu, že neumožňují dávkový režim a vynucují si akci uživatele.
Dal bych mu je, ale nějak jsem neviděl nic v inboxu
scp -o StrictHostKeyChecking no -o UserKnownHostsFile /dev/null
Jinak ale nechapu, kdyz to clovek spousti interaktivne ("- a vrátí volant zpět uživateli"), proc to heslo nezadavat taky interaktivne. Ja osobne jsem expect pouzil, kdyz jsem potreboval opravdu z interaktivniho systemu udelat neinteraktivni. telnetem se prihlasit na switch, udelat nejakou cinnost (dump configurace do script souboru, upload script souboru na tftp, smazani script souboru), ktera vyzadovala opravdu vstupy od uzivatele a ty vstupy byly opravdu zavisle na predchozi zprave od switche - napr. pri generovani scriptu uz muze script soubor existovat, pak se musi potvrdit prepsani, nebo se rovnou zapisuje, pri uploadu na tftp muze upload selhat, pri odhlasovani se nekdy switch pta, jestli ma ulozit provedene zmeny.
Ale jinak expect je fakt skvelej:)
Tiskni
Sdílej: