Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
RAM – 4 GB
4 GB paměti bych dnes dal jedině do low-end notebooku určeného převážně pro ssh a webový prohlížeč. Do fileserveru určitě ne.
Co je to za blbost, 2 GB se na web dají úplně normálně používat (zkušenost z T200TA, utáhne to ve Firefoxu pod W8.1 32 tak 25 tabů se středně prasečími/obrázkovými/js/prorekalmovanými weby).RAM – 4 GB4 GB paměti bych dnes dal jedině do low-end notebooku určeného převážně pro ssh a webový prohlížeč. Do fileserveru určitě ne.
Co vlastně děláte, že máte problémy s Wi-Fi?Pokud jde o otázku na můj blog, tak nikde jsem nepsal, že mám problémy s Wi-Fi. Jediná zmínka o problémech je v něm u Shibby Tomato firmwaru pro ten Asus, tam ale problémem nebyla síla signálu, ale to, že se wifi po nějaké době úplně vypnula, popř. nevypnula, ale nešlo se k ní vůbec připojit. S DD-WRT Wi-Fi fungovala stabilně, tam mi ale zase přišla konfigurace poněkud krkolomná a nefungovalo mi správně IPv6.
Kromě toho 5 GHz je mnohem více tlumeno stěnami a překážkami, než 2,5 GHzTo ano, na druhou stranu, na 2,4 GHz je zde sítí tolik (napočítal jsem 28, z toho asi polovina s dost silným signálem, v podstatě na všech kanálech), že ve výsledku je na 5 GHz přenos i přes vyšší útlum rychlejší. Se sílou signálu jsem ve svém malém bytě měl problém jednou, když jsem antény umístil přímo za nový server (což je poměrně dost velký kus kovu), který byl navíc v rohu u nosné zdi. Navíc antény namontované přímo na kartu nebylo možné všechny tři natočit do vhodného úhlu. Za třemi zdmi se pak z mobilu už připojit nešlo (z notebooku ale ano). Stačilo antény trochu posunout, správně natočit a bylo po problému. Teď nemám problém přenášet 20 MB/s z nejbližšího okolí a 10 MB/s z nejvzdálenějšího (z hlediska počtu zdí a překážek) místa bytu. Největší problém s Wi-Fi, který jsem měl, byl problém s kartami od Intelu (ta rychlost nebyla tak hrozná, jak píšou, ale přes asi 3 MB/s jsem se prostě nedostal). Ve všech noteboocích mám bohužel karty s tímto problémem, a tak jsem si dlouhou domu myslel, že je problém v routeru. Později jsem víceméně náhodou narazil na tento odkaz, přidal podle návodu parametry modulu iwlwifi a bylo po problému.
možná polovina vesniceNo, to bude asi ono. Na vesnici nemusíte bojovat o pásmo s 50 sousedy.
tak to do toho ideálního bodu prostoru, tedy někde ve vzduchu, stejně neumístíte.co by ne :D
CASE: Eurocase MicroTower MC X202 MB: GIGABYTE F2A68HM-HD2 CPU: AMD A6-6420K Black Edition 1,8Ghz - 4Ghz CPU COOLER: SilentiumPC Spartan LT HE922 CARD READER: AXAGO CRI-X6BB RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Black Series HDD main:2,5" Seagate Momentus SpinPoint M9T 2000GB HDD external backup: 2,5" Samsung USB 3.0 1000GBCele ma to vyslo na nejakych 365 eur vratane DPH
Tiskni
Sdílej: