Izrael od února zakáže dětem používat v prostorách základních škol mobilní telefony. Podle agentury AFP to uvedlo izraelské ministerstvo školství, které zdůraznilo negativní dopady, které na žactvo používání telefonů má. Izrael se tímto krokem přidává k rostoucímu počtu zemí, které dětem ve vzdělávacích zařízeních přístup k telefonům omezují.
Internetová společnost Google ze skupiny Alphabet pravděpodobně dostane příští rok pokutu od Evropské komise za nedostatečné dodržování pravidel proti upřednostňování vlastních služeb a produktů ve výsledcích vyhledávání. V březnu EK obvinila Google, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje na úkor konkurence vlastní služby, například Google Shopping, Google Hotels a Google Flights. Případ staví Google proti specializovaným
… více »Byl oznámen program a spuštěna registrace na konferenci Prague PostgreSQL Developer Day 2026. Konference se koná 27. a 28. ledna a bude mít tři tracky s 18 přednáškami a jeden den workshopů.
Na webu československého síťařského setkání CSNOG 2026 je vyvěšený program, registrace a další informace k akci. CSNOG 2026 se uskuteční 21. a 22. ledna příštího roku a bude se i tentokrát konat ve Zlíně. Přednášky, kterých bude více než 30, budou opět rozdělené do tří bloků - správa sítí, legislativa a regulace a akademické projekty. Počet míst je omezený, proto kdo má zájem, měl by se registrovat co nejdříve.
Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.
Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.
To co tu pisu taky neni utopie, protoze uz se mi t ostalo - s moji drahou polovickou
. Nedavno za mnou takhle prisla sefova, ze ma cerny monitor a jestli bych ji s tim treba neco neudelal. Tak jsem zkusil dva restarty, trikrat otcenas a dvakrat zdravas, nic z toho nezabralo. Takze jsem spustil windows v nouzovem rezimu, jenze, svete div se, tam vsechno, co se tykalo nastaveni rozliseni a barev, pekne sedive a nepristupne ... No, nakonec jsem zjistil, ze jde v tomhle stavu odinstalovat ovladac grafarny, takze jsem tak ucinil, restartoval, windows spokojene nasly novy hardware, nechaly si k nemu nainstalovat ovladace a po dalsim restartu to bezelo. Take mam tenhle "system" rad
.
Já jsem jednou takle šel ke kámošovi, že chtěl nahrát nějaké video. Hm, přišel jsem k němu a zrovna řešil nějaké errory na windows. Řekl jsem ať si to vyřeší jindy a zapojil k němu svůj HDD.
Jeho windows ne a ne naběhnot, tak jsem nabotoval ze svýho disku.
Měl absolutně odlišný hardware ATI vs Nvidia; AMD vs intel.... i rozlišení měl jiné. Ale moje Windows naběhly, po startu se instalovalo automaticky milion nového hardware atd..
Po dvou minutách to byl systém absolutně plnit požadavky
PS, není to pohádka ani fikce 
Taky znam, zmáčknout na windowsMenu (nebo pravý tlačítko myše), šipka nahoru, enter (jsme na vlastnostech), pak snad 2xTAB, šipka doleva a enter a měl jsem tam viditelné rozlišení.
Koukam, ze vsichni, kdo kdy pracovali s Windows a radi klavesove zkratky, tak si ty komba na restart ci vypnuti pamatuji (Win, sipka nahoru, Enter, [v|r], [enter])
Tiskni
Sdílej: