MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.
Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.
Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Fíííha, muj člověk
... já sondoval něco třeba na IrishJob, už jsem zaslech něco o nějakém cizím jazyce, co jí mluví tamní "domorodci", přízvuk jak ... což je pro mne v komunikaci docela stěžejní ... Prej měla kamarádka problém rozumět i při spellování 
Držim palce.
Podle mého názoru jet do zahraničí proto, aby člověk získal zkušenosti, když ještě skoro žádné nemá, je hazard. Myslím, že nejdřív bys měl získat zkušenosti a potom teprve hledat práci v zahraničí, když už máš co nabídnout.
No jo, no. Co už. Kostky jsou vrženy, tak hlavně přežij.
, kdybys vyjel na venkov, tak tam maji problemy rozumet i domorodci. Anglictina je NUTNOST, pokud chces uspet pri hledani prace, zvlaste te v oboru. Dnes je v Irsku spousta Polaku a Litevcu, kteri neumi ani slovo, takze kdyz pujdes na pohovor a dokazes reagovat, nemusi to byt nijak zvlast rychle a staci jednoducha slovni spojeni + nejaky ten odborny vyraz, tak celou tu bandu okamzite preskocis.
Zrovna Bezpecnostni agentury jsou velmi spatne placene, ale ted do vanoc se urcite prace najde a jakekoliv zamestnani na plny uvazek je schopno pokryt vydaje a pro nas sporive cechy i neco usetrit. bezny plat je kolem 320 eur tydne.
Jeste Ti dam dobrou radu. Nech si na papir napsat reference od zamestnavatele v Anglictine, pripadne si domluv telefonni cislo, kde bude kdokoliv mluvici anglicky pro jejich overeni. Irove jsou dobre nakloneni, kdyz vydi reference na papire a pod nema tel cislo. Obcas i zavolaji, zvlaste pokud jim reknes, ze ten clovek na druhem konci jim bude rozumet.
Ja to mam do Corku asi 100Km na jih, ale muzu Ti dat alespon telefon.
Ubytovani se da najit docela dobre, ale... chteji deposit coz je jedna splatka najmu dopredu. Jeste jsem neslysel o pripadu, kdy by nebyl deposit vracen po vyprseni smlouvy. Najem tadyy dela tak 750-850 euro mesicne + nejake poplatky za plyn,elektrinu a popelnici (telefon, kabelovku), ktere daji tak 100euro. Ta cena je za cely byt ci rodinny dum, takze se to vetsinou resi 2 az ctyri obyvatele 850/4 + ctvrtina z ostatnich plateb. Jeste musis pripocist asi 400 eur mesicne na jidlo, coz je i s malou rezervou. V kazdem pripade pocitej tak 600+ eur vydanych prvni mesic.
Jeste jedna vec, pokud pujdes k lekari, tak zaplatis za navstevu 40-50eur! + pripadne leky antibiotika kolem e20 a na zubare je lepsi zapomenout.
Vyhodou je ridicsky prukaz B a vyssi, zvlaste pokud pocitas s delsi dobou v Irsku.
Ted uz bude prset skoro denne
Sklenene lahve uz nevozim! Plast je bezpecnejsi, ovsem ne uplne po okraj plne lahve. Je dobre nechat trochu mista (tak deci) a lahev zmacknout a zasroubovat. V letadle je jiny tlak, takze volny plast pak ma kam uhnout. Kdyz by jste videli rozbity muj nerozbitny kufr, tak nebudete verit. Takze do kufru pouze to Nerozbitne! (saty, boty,...). v zadnem pripade motebook pripadne fotak ci jinou choulostivejsi elektroniku! Mozna tak nabijecku k telefonu a dobre rozmistit.
K tem uradum, opet Anglictina, jak jsem psal, radsi pomaleji a jednoduseji, ale co mozna nejspravneji. Neocekavejte, ze nekdo neco udela i kdyz to slibil. Je treba dohlidnout na vsechno, pripadne popostrcit telefonem atd. Je to jak kde, nekde to jde bez problemu a nekde to proste nepujde... v tom pripade se nenechat odbit udelat rozzlobeny oblicej a nechat zaviolat nadrizeneho.
Treba si jeste na neco vzpomenu
Páni. Irsko. To já bych raději někam do tepla.
Každopádně držím palce. 
Tiskni
Sdílej: