Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Trochu se omlouvam za blaboleni, jsem ponekud podrousen a moc to po sobe nekontroluju
Proc Irsko? Ma hodne spolecneho s Ceskem, historii, spatne zkusenosti s ostatnimi narody, je relativne male... Co me zajima nejvice jsou dve veci IT a chlast.
Jo, fascinujici je ze Irsko souperi s Ceskou republikou o prvni misto v mnozstvi zkonzumovaneho alkoholu na hlavu. Jediny hacek je v tom ze v Irsku je alkohol nekolikanasobne drazsi... Ti Irove museji byt ale bohati
Protoze jsem nikde v nabidce mistnich hospod nenasel slivovici a plzen, budu si muset poslouzit vlastnimi zasobami. Vahovy limit do letadla mam asi 30 kilo, moje veci zaberou asi pulku, takze zbytek dorovnam lahvema slivovice a plechovkama piva. Doufam, ze si me nespletou s nejakym teroristou
Chci tam zustat nekolik let. Co v Cechach? Vzit si hypoteku na nekolik desitek let? Pekne dekuju. V Irsku si chci v klidu dodelat magistra, naucit se anglicky a ziskat nejake zkusenosti. Jo, taky to delam pro prachy, ale ty jdou vydelat i v Praze.
Nejradsi bych delal v Corku, je to druhe nejvetsi mesto v Irsko a nejvetsi Irske mesto Nekolika milionovy Dublin, kde nejezdi ani metro, je opravdu dobry vtip. Cork na mapach a popisech vypada pekne, takova mensi Praha.
Jedu na blind. Nikoho v IE neznam, nemam zadnou domluvenou praci, zadnou agenturu. Proste jsem tyden pred odletem zarezervoval postel v hostelu a rozeslal par zivotopisu. Zatim mam domluvene dva pohovory na programatora. Ale kdyz to nevyjde, nic se nedeje, klidne pujdu delat cisnika nebo securitaka, aspon si odpocnu od pocitacu.
Jo a jeste o me: cerstve vystudovany Javar s dvouletou praxi, trochu poznamenany Linuxem. Drzte mi palce, budu to potrebovat.
Tiskni
Sdílej:
Fíííha, muj člověk ... já sondoval něco třeba na IrishJob, už jsem zaslech něco o nějakém cizím jazyce, co jí mluví tamní "domorodci", přízvuk jak ... což je pro mne v komunikaci docela stěžejní ... Prej měla kamarádka problém rozumět i při spellování
Držim palce.
Páni. Irsko. To já bych raději někam do tepla. Každopádně držím palce.