Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Fedoře
je kombinace Metacity-Gnome
dost natvrdo ale za pokus by to stálo...
MAKE
jsem dostal tohle
render/.libs/libobrender.so: undefined reference to `pango_xft_render_layout_line'Co s tím, když pango chci? (openbox-3.3-rc2)
No to ne, mám pango 1.6.0
a gcc (GCC) 3.4.4 20050721 (Red Hat 3.4.4-2)
, jak je teď na Fedoře 3
zvykem. - A google mi naznačil, že se jedná o parse error, který by měl souviset spíš s gcc
než s pangem
.
panga
se to zkompiluje fajn.Jen obconf
samozřejmě taky nic, protože jsem zatím nikde nenašel odpovídající openbox-devel-3.3
, který to potřebuje. Openbox CVS
mlčí též...
Tak bez obconf
nemím jak si změnit theme v mém rc.xml
:((
FC3
prostě není tak velký jako v FC4
, přesto ale na mém PIII 650MHz
a v celku odpovídajícímu zbytku systému by to mělo být znát víc....metacity-theme-viewer
.
Načteno téma "Atlanta" za 0,01 sekund Nakresleno 100 rámů za 0,21 sekund na straně klienta (2,1 milisekund na rám) a 0,593184 sekund reálného času včetně zdrojů X serveru (5,93184 milisekund na rám)
Načteno téma "Gorilla" za 0,1 sekund Nakresleno 100 rámů za 3,56 sekund na straně klienta (35,6 milisekund na rám) a 5,37848 sekund reálného času včetně zdrojů X serveru (53,7848 milisekund na rám)Kterépak jsem asi použil já?
nv
driver protože jeho výkon ve 2D je paradoxně spolehlivější než nvidia
metacity má taky xml soubor s konfigurací, tam se přímo myškoidní zkratky vložit nedají?
Jo, a jestli máš silnější počítač než já, tak to taky znamená, že FC4 s gnome2.10 jsou prostě zas o trochu pomalejší.. :))
Tiskni
Sdílej: