Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Fedoře
je kombinace Metacity-Gnome
dost natvrdo ale za pokus by to stálo...
MAKE
jsem dostal tohle
render/.libs/libobrender.so: undefined reference to `pango_xft_render_layout_line'Co s tím, když pango chci? (openbox-3.3-rc2)
No to ne, mám pango 1.6.0
a gcc (GCC) 3.4.4 20050721 (Red Hat 3.4.4-2)
, jak je teď na Fedoře 3
zvykem. - A google mi naznačil, že se jedná o parse error, který by měl souviset spíš s gcc
než s pangem
.
panga
se to zkompiluje fajn.Jen obconf
samozřejmě taky nic, protože jsem zatím nikde nenašel odpovídající openbox-devel-3.3
, který to potřebuje. Openbox CVS
mlčí též...
Tak bez obconf
nemím jak si změnit theme v mém rc.xml
:((
FC3
prostě není tak velký jako v FC4
, přesto ale na mém PIII 650MHz
a v celku odpovídajícímu zbytku systému by to mělo být znát víc....metacity-theme-viewer
.
Načteno téma "Atlanta" za 0,01 sekund Nakresleno 100 rámů za 0,21 sekund na straně klienta (2,1 milisekund na rám) a 0,593184 sekund reálného času včetně zdrojů X serveru (5,93184 milisekund na rám)
Načteno téma "Gorilla" za 0,1 sekund Nakresleno 100 rámů za 3,56 sekund na straně klienta (35,6 milisekund na rám) a 5,37848 sekund reálného času včetně zdrojů X serveru (53,7848 milisekund na rám)Kterépak jsem asi použil já?
nv
driver protože jeho výkon ve 2D je paradoxně spolehlivější než nvidia
metacity má taky xml soubor s konfigurací, tam se přímo myškoidní zkratky vložit nedají?
Jo, a jestli máš silnější počítač než já, tak to taky znamená, že FC4 s gnome2.10 jsou prostě zas o trochu pomalejší.. :))
Tiskni
Sdílej: