Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Když se tu strhla taková krásná diskuse o středních školách, vydám jednu šuplíkovou záležitost, kterou jsem napsal ve slabší chvilce, jakých mám poslední dobou výrazně víc než těch silných Jenom jako takové doplnění a pro lepší představu…
Proti naší škole vcelku nic nemám, chodím tam i relativně rád a dokážu si představit horší věci. To ale nic nemění na tom, že mě (nejen, ale pak už by to bylo moc dlouhé) tam spousta věcí štve. Spousta věcí, která tam pravděpodobně není na nic jiného než aby mě štvala, protože jejich neexistence by mohla vadit jenom těm, kteří by takto přestali existovat (nebo měli trochu volna navíc -- pokud není řečeno jinak, nemluvím o lidech, aby se někdo hned neurazil). Štvou mě poslední dvě páteční hodiny, na to abych napsal nějakou proceduru nebo funkci v Packalu nepotřebuju hodinu keců, kvůli které musím pak ještě další hodinu v příšerném jarním počasí čekat na vlak. Nemůžu vystát hnusná IDE od Borlandu, nesnáším ten odporný pomlčkový komentář přes celou řádku, kterým Builder musí neustále něco oddělovat. Naštvou mě všichni co mi začnou tvrdit, že bych si měl změnit nastavení, protože i kdybych mohl, tak bych to musel každou hodinu dělat znova. Nesnáším desktop windows bez virtuálních ploch. Vadí mi debilní výchozí nastavení Firefoxu se zapnutou záložkovou lištou nebo jak se té blbosti co musím po každém spuštění vypínat říká.
Vadí mi malí tupí učitelíčci, kterých je naštěstí jen zanedbatelné množství, ale ani tak je raději nebudu jmenovat Sakra, štve mě to koleno co tak bolí! Vadí mi vyjedený bufet po hnusných obědech a úžasné fungování infosu. Zabil bych blba co vymýšlel stoly ve VYT3 (jeho kolega z VYT2 by ho asi rychle následoval, v MITce to byl asi stejný autor, pokud ne, tak jde třetí). Vadí mi, když nám matikářka říká, že neumíme nic (kritické zhodnocení vlastní práce, nejvíc mi na něm vadí, že je pravdivé).
Stačí. Pak jsou tu věci co vůbec nechci jmenovat, pak věci které mě sice žerou ale nejsem si jistý označením vadí. A tak dál. Nejvíc mě z toho ale štve, že jsou to všechno pitomé maličkosti
Tiskni
Sdílej:
kvůli které musím pak ještě další hodinu v příšerném jarním počasí čekat na vlak.A trocha datování, jestlipak loni začalo jaro taky tak pozdě? Což mi připomnělo, že prý měli v Kanadě nejteplejší zimu za posledních 60 let.
Nesnáším desktop windows bez virtuálních ploch.Škoda, že tu Jindra plýtvá silami na věci jako WinSCP, Total Comander a spol. Takhle kdyby napsal blog o virtuálních plochách ve Windows, já pár programů zkoušel, ale zatím mi přišel i pager ve starých KDE (3.3) lepší, než všechny tyto prográmky. Přišel jsem na to, že více jak 3-4 okna na jedné ploše prostě nezvládnu.