Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Když se tu strhla taková krásná diskuse o středních školách, vydám jednu šuplíkovou záležitost, kterou jsem napsal ve slabší chvilce, jakých mám poslední dobou výrazně víc než těch silných Jenom jako takové doplnění a pro lepší představu…
Proti naší škole vcelku nic nemám, chodím tam i relativně rád a dokážu si představit horší věci. To ale nic nemění na tom, že mě (nejen, ale pak už by to bylo moc dlouhé) tam spousta věcí štve. Spousta věcí, která tam pravděpodobně není na nic jiného než aby mě štvala, protože jejich neexistence by mohla vadit jenom těm, kteří by takto přestali existovat (nebo měli trochu volna navíc -- pokud není řečeno jinak, nemluvím o lidech, aby se někdo hned neurazil). Štvou mě poslední dvě páteční hodiny, na to abych napsal nějakou proceduru nebo funkci v Packalu nepotřebuju hodinu keců, kvůli které musím pak ještě další hodinu v příšerném jarním počasí čekat na vlak. Nemůžu vystát hnusná IDE od Borlandu, nesnáším ten odporný pomlčkový komentář přes celou řádku, kterým Builder musí neustále něco oddělovat. Naštvou mě všichni co mi začnou tvrdit, že bych si měl změnit nastavení, protože i kdybych mohl, tak bych to musel každou hodinu dělat znova. Nesnáším desktop windows bez virtuálních ploch. Vadí mi debilní výchozí nastavení Firefoxu se zapnutou záložkovou lištou nebo jak se té blbosti co musím po každém spuštění vypínat říká.
Vadí mi malí tupí učitelíčci, kterých je naštěstí jen zanedbatelné množství, ale ani tak je raději nebudu jmenovat Sakra, štve mě to koleno co tak bolí! Vadí mi vyjedený bufet po hnusných obědech a úžasné fungování infosu. Zabil bych blba co vymýšlel stoly ve VYT3 (jeho kolega z VYT2 by ho asi rychle následoval, v MITce to byl asi stejný autor, pokud ne, tak jde třetí). Vadí mi, když nám matikářka říká, že neumíme nic (kritické zhodnocení vlastní práce, nejvíc mi na něm vadí, že je pravdivé).
Stačí. Pak jsou tu věci co vůbec nechci jmenovat, pak věci které mě sice žerou ale nejsem si jistý označením vadí. A tak dál. Nejvíc mě z toho ale štve, že jsou to všechno pitomé maličkosti
Tiskni
Sdílej:
kvůli které musím pak ještě další hodinu v příšerném jarním počasí čekat na vlak.A trocha datování, jestlipak loni začalo jaro taky tak pozdě? Což mi připomnělo, že prý měli v Kanadě nejteplejší zimu za posledních 60 let.
Nesnáším desktop windows bez virtuálních ploch.Škoda, že tu Jindra plýtvá silami na věci jako WinSCP, Total Comander a spol. Takhle kdyby napsal blog o virtuálních plochách ve Windows, já pár programů zkoušel, ale zatím mi přišel i pager ve starých KDE (3.3) lepší, než všechny tyto prográmky. Přišel jsem na to, že více jak 3-4 okna na jedné ploše prostě nezvládnu.