Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Hlavně si dávej pozor na ústa. Mají tam " Vlastenecký zákon ".
Co to znamená ?
Jmenuje se to " Patriot Act ".
Teď jsem k tomu "Patriot Act " našel, že lidé mohou být v podstatě shledáni vinnými, dokud se nedokáže, že jsou nevinni“.
Ale něco trochu podobného je u nás taky, i když v jiné oblasti. U sexuálního obtěžování na pracovišti musí ten, kdo prý údajně obtěžoval jinou osobu, prokazovat, že ji neobtěžoval. Správně by měla obtěžovaná osoba prokázat to obtěžování. Ne naopak.
Komunistické praktiky...
Ja by som tam doplnil aj Slovensko a Cechy.
Vím jenom to, co jsem se dočetl v rozhovorech s ní a článcích o ní na netu, popř. v časopisech. Vypadá to, že má jako milence hudebníka.
s obstaráním zelené karty měla potíže australská herečka. Kvůli "zelené kartě" musela udržovat sexuální styk s americkým úředníkem, který o zelených kartách rozhoduje.Ehm... nebylo to čirou náhodou ve filmu "Crossing Over"?
Jo, jo, jo. Četl jsem o tom filmu článek a tam stálo, že námět vychází ze skutečných událostí a skutečné situace v USA. S tou Austrálií mě to dost překvapilo, myslel sem, že Australani mají v USA rovné pracovní příležitosti.
Proto mě zmátl ten druhý případ. Ta kytaristka je slavná je až teď. Tehdy byla obyčejná holka, které se prý nechtělo v Austrálii chodit na střední školu.
námět vychází ze skutečných událostí a skutečné situace v USATo ano, ale nikoliv z konkrétních případů.
S tou Austrálií mě to dost překvapilo, myslel sem, že Australani mají v USA rovné pracovní příležitosti.To tedy nemají - mohu potvrdit z osobních zkušeností známého (Australana). Nedovolili mu se přestěhovat do USA v době, kdy otec jeho manželky (Američan) umíral a oni u něj chtěli být, aby se o něj mohli starat...
Napadá mě - co když jde o podnikatele, který přesouvá "firmu" z Austrálie do USA ? Není to jednoduší ? Firmou mám teď na mysli jednoho samotného v Austrálii podnikajícího člověka nebo něco jako s.r.o. (které v podstatě může tvořit taky jen jeden člověk).
Trošku mimo: v čem je nějaká herečka důvěryhodnější než stavbyvedoucí, sekretářka nebo třeba kuchař? Proč se divíš, že zrovna herečka tu kartu nedostala?
Mimochodem, pochybuju, že by šlo o nějakou významnou herečku, když se do Keni musela dostávat přes postel jakéhosi úředníka (což ukazuje na snížené morální kvality jak komediantky, tak soudruha úředníka), takže je otázkou, jestli mělo povolání na udělení karty vliv. A nikde není psáno, že ta kytaristka ho úředníkovi taky nemusela podržet, aby kartu dostala.
K té herečce - umělecká činnost mívá určitá privilegia a stejně to nestačilo.
Ta kytaristka byla 16-ti letech obyčejná neznámá mladá holka, čili byla ještě v horší pozici. A to mě právě zajímá, jak to udělala, aby mohla legálně žít v USA a vydělávat. Napadá mě, že možná v USA něco studovala, ale stejně je to záhada.
se do Keni musela dostávatHlupák nebo rasista? Pro mě je freshmouse už dlouho obojím.
No vidíte, jak si holka poradila.
Takže znova, herečce zelenou kartu nechtěli dát. Přitom jiná, zcela neznámá mladá dívka, začala bez problémů v USA žít a vydělávat jako basskytaristka. Přeju jí to. Ale prostě nechápu ten rozdíl. Můžete mi to někdo pomoci objasnit ? Mám v tom zmatek.kdo vi, jak to vsechno bylo. ziskat green card je relativne netrivialni zalezitost. co vim, ten proces nejakou dobu trva a taky neco stoji. pokud chces jit delat do ameriky, optimalni je sehnat si zamestnavatele, ktery nebude mit problem s vyrizenim tvych viz. pozor, viza umoznujici praci v usa != green card.
Chtěl bych tam jet taky.a mas k tomu rozumny duvod? jinak s hledanim prace to nebudes mit taky nejjednussi...
Studium a zlepšení jazyka.
zlepšení jazyka????? To je jak bych se jel učit češtinu na východní Slovensko...
Tak tos přehnal.
Vyfotit by to mohl, ale stejně si myslím, že žrádlo pro kočky se řekne v obou zmiňovaných jazycích stejně.
...pozitvni je, ze ke studentskym vizum ziskavas soucasne i moznost pracovat 20 hodin tydne. ale taky to neni vyhra... na US univerzitach si potrpi na delani domacich ukolu, takze se budes muset venovat i dalsim vecem, nez chozeni do skoly...
No to je možné. Kámoš psal, že ho furt silně přemlouvají, aby hrál za školu basket, ale nemá čas, protože si přivydělává úklidovými pracemi...
Ale ty částky, které uvádíš, se mi zdají nějak vysoké.
Ale ty částky, které uvádíš, se mi zdají nějak vysoké.ty cifry mam z me zadosti o udeleni viz a na ostatnich univerzitach je to obdobne, co jsem se tak bavil. jinak tech $10000 na zivotni naklady odpovida tusim hranici chudody... vyzit se s tim asi da, ale asi by ses musel trochu omezit.
Omezuju se i tady, letos okolo prázdnin se prakticky nedá sehnat brigáda.
Jsem zmaten ze situace okolo udělování pracovního povolení v USA. Myslel jsem, že problémy mají především lidé ze států jako je Mexiko. Proto mě překvapilo, že s obstaráním zelené karty měla potíže australská herečka. Kvůli "zelené kartě" musela udržovat sexuální styk s americkým úředníkem, který o zelených kartách rozhoduje.
Druhý případ. Jedna mladá australská dívka - tehdy zcela neznámá - se v šestnácti odstěhovala do USA. Nejprve do Los Angeles a později do New Yorku, kde žije dosud. Bez problémů začala veřejně vystupovat a vydělávat.
Níže na fotce z Wikipedie je ona. Mladá, úspěšná, talentovaná a pěkně přidrzlá umělkyně, která se jmenuje Tal Wilkenfeld. Mimochodem, podle postavy si myslím, že ve vyšším věku bude asi tlustá. Teďka prý drží dietu a cvičí, ale přísná dieta se nedá vydržet věčně.
Takže znova, herečce zelenou kartu nechtěli dát. Přitom jiná, zcela neznámá mladá dívka, začala bez problémů v USA žít a vydělávat jako basskytaristka. Přeju jí to. Ale prostě nechápu ten rozdíl. Můžete mi to někdo pomoci objasnit ? Mám v tom zmatek. Chtěl bych tam jet taky.
Tiskni
Sdílej: