Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Norma, kolik rádiové intenzity pole je bezpečné pro člověka vznikla přísně "vědecky". Když se měl schvalovat radar v Brdech, tak ještě kilometry od radary by bylo vyšší pole, než je norma. Takže se prostě nastavila nová hodnota tak, aby radar prošel - a takto přísně a "zcela seriózně" máme stanovenou bezpečnou hodnotu pole pro člověka.Tohle by mě zajímalo. Máš pro to nějaký zdroj?
České zákony a jejich změny je zdroj, který je naprosto přístupný každému člověku, co má internet a webový prohlížeč.Zas tak úplně triviální to není (zvlášť když to přesně nesedí, viz můj předchozí příspěvek), ale dejme tomu....
Na stránky českého ústavu, který stanovuje limity záření, se občas podívám, abych se pobavil. Zvláště rozbor radaru a zdůvodnění, proč tehdy zvýšily limity - to je dokonalé čtení pro orwella. Hned poté, co ústav zjistil, že tehdejší limity radar nesplní, nastal politický tlak - a velice rychle na to byly schváleny nové limity, tedy nový zákon....ale tohle už fakt není jednoduché najít a je minimálně slušnost dát odkaz.
"Zas tak úplně triviální to není (zvlášť když to přesně nesedí, viz můj předchozí příspěvek), ale dejme tomu..." Nijak jsem nepochopil co jste v mém textu rozporoval. To, že se zvyšovalo nejenom po radaru, ale později ještě znovu z jiných důvodů - to se jako zastavil čas?V případě radaru ano, protože nebude. Takže mi není jasné, proč tedy ve Washingtonu chtějí to zvyšování.
Kdo věcem rozumí, má potřebné fyzikální i legislativní znalosti, odkaz nepotřebuje - zná ho. A ti ostatní nemají potřebné znalosti, aby to zhodnotili. Ale budiž: http://www.szu.cz/Tak SZU je jasné i pro blbce ale je tam toho trochu moc a nic zajímavého jsem zatím nenašel (a hodiny nad tím trávit nebudu).
BTW, nevis neco o te stare klavesnici, co jsem prilozil do fotek? Rok vyroby bych odhadoval nekdy na 90. leta.
Nějaká tuctová membránovka od Chicony (přesný model je na tom štítku vzadu). Kde všude se toho válí fpysk. Sice se tu najde dost lidí, kteří na tyhle modely nedají dopustit, ale to je tím, že neznají nic lepšího, potažmo považují libovolnou změnu za špatnou.
Podobných/stejných tu mám půl bedny a budu rád, pokud je rozdám za čokoládu.
Tiskni
Sdílej: