Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Norma, kolik rádiové intenzity pole je bezpečné pro člověka vznikla přísně "vědecky". Když se měl schvalovat radar v Brdech, tak ještě kilometry od radary by bylo vyšší pole, než je norma. Takže se prostě nastavila nová hodnota tak, aby radar prošel - a takto přísně a "zcela seriózně" máme stanovenou bezpečnou hodnotu pole pro člověka.Tohle by mě zajímalo. Máš pro to nějaký zdroj?
České zákony a jejich změny je zdroj, který je naprosto přístupný každému člověku, co má internet a webový prohlížeč.Zas tak úplně triviální to není (zvlášť když to přesně nesedí, viz můj předchozí příspěvek), ale dejme tomu....
Na stránky českého ústavu, který stanovuje limity záření, se občas podívám, abych se pobavil. Zvláště rozbor radaru a zdůvodnění, proč tehdy zvýšily limity - to je dokonalé čtení pro orwella. Hned poté, co ústav zjistil, že tehdejší limity radar nesplní, nastal politický tlak - a velice rychle na to byly schváleny nové limity, tedy nový zákon....ale tohle už fakt není jednoduché najít a je minimálně slušnost dát odkaz.
"Zas tak úplně triviální to není (zvlášť když to přesně nesedí, viz můj předchozí příspěvek), ale dejme tomu..." Nijak jsem nepochopil co jste v mém textu rozporoval. To, že se zvyšovalo nejenom po radaru, ale později ještě znovu z jiných důvodů - to se jako zastavil čas?V případě radaru ano, protože nebude. Takže mi není jasné, proč tedy ve Washingtonu chtějí to zvyšování.
Kdo věcem rozumí, má potřebné fyzikální i legislativní znalosti, odkaz nepotřebuje - zná ho. A ti ostatní nemají potřebné znalosti, aby to zhodnotili. Ale budiž: http://www.szu.cz/Tak SZU je jasné i pro blbce ale je tam toho trochu moc a nic zajímavého jsem zatím nenašel (a hodiny nad tím trávit nebudu).
BTW, nevis neco o te stare klavesnici, co jsem prilozil do fotek? Rok vyroby bych odhadoval nekdy na 90. leta.
Nějaká tuctová membránovka od Chicony (přesný model je na tom štítku vzadu). Kde všude se toho válí fpysk. Sice se tu najde dost lidí, kteří na tyhle modely nedají dopustit, ale to je tím, že neznají nic lepšího, potažmo považují libovolnou změnu za špatnou.
Podobných/stejných tu mám půl bedny a budu rád, pokud je rozdám za čokoládu.
Tiskni
Sdílej: