abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.7. 00:11 | IT novinky

    Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 386 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    wamba avatar 11.6.2007 16:35 wamba | skóre: 38 | blog: wamba
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Správné zobrazení diakritiky českých manuálových stránek
    A přidat do .bashrc:

    export PAGER="enca -c|most"

    je nedostatečné řešení?
    This would have been so hard to fix when you don't know that there is in fact an easy fix.
    11.6.2007 21:48 Petr Gajdůšek | skóre: 13 | blog: Úlomky | Znojmo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Správné zobrazení diakritiky českých manuálových stránek
    Nejdřív jsem se zastyděl, že je to tak jednoduché :) Jenže potom mi došlo, že to můj problém neřeší.

    Některé stránky jsou psány v UTF-8 a man předpokládá jen latin2, takže chybně zkonvertuje znakovou sadu a s tím už potom jde hůře něco dělat. To byl problém, který jsem se snažil řešit.

    Ten řetězec manu vypadá asi takhle: /usr/bin/zsoelim /tmp/zmanKqA3pR | /usr/bin/tbl | /usr/bin/groff -M/usr/local/share/groff/tmac -mandoc -rLL=118n -rLT=118n -Tascii8 | iconv -c -f ISO-8859-2 -t UTF-8 | $PAGER

    Kdyby místo iconv -c -f ISO-8859-2 -t UTF-8 použil enca, nebo by se dalo vypnout konvertování úplně, nebyl by asi problém. Ale nevím jak.

    Místo navrhovaného enca -c | most by se musel použít wrapper ve smyslu: pokud je po převodu z UTF-8 na latin2 text v UTF-8, zobraz pagerem tento, jinak text původní.

    Snad by to skutečně bylo jednoduší.

    Mimochodem roura v proměnných se na mém systému ignoruje.
    11.6.2007 20:16 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Správné zobrazení diakritiky českých manuálových stránek
    Dobré řešení problému léčením příznaků :|

    Na toto téma se už diskutovalo a s odkazovaným příspěvkem souhlasím.

    Problém je, že (g)roff je program pro sazbu textu a tak se jeho autor brání jakýmkoliv zlepšovákům, které omezují již dosaženou univerzálnost (jako je groff-utf8).

    Nedávno jsem převáděl manuál jednoho programu do DocBooku. Anglickou a českou verzi po 5 stránkách s výstupem do roffu a XHTML a musím uznat, že současný groff saje. Tím, že jsem zdroj přepsal do DB, se mohu oprostit od -Tps a mám našlápnuto na groff-utf8 :)
    hajma avatar 12.6.2007 01:19 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Správné zobrazení diakritiky českých manuálových stránek
    nahlaš do debianu bug, to bude asi efektivnější btw v Mandrivě Cookeru jsou už české man stránky v utf8 a zobrazují se ok
    21 promarněných znaků

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.