Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Pro autora blogu: mne taky občas někdo sejme, zdrbne, a život jde dál. Máš, autore, radost, že jsi na něco přišel? Tak vidíš , tak se nedej ... a hodně štěstí
.
No a tu jsem konfiguroval tri dny, takze rad tady neco napisu co by mohlo pomoct aby ostatni nemuseli ztracet tolik casu jako jaNo a o cem je clanek? Jenom o tom, ze nainstaloval firmware, coz muze byt opravdu asi jediny velky zadrhel, protoze obcas clovek trosku tape, nez zjisti, ze ovladace potrebujou firmware, ale tohle google urcite napovi rychle. Navic jeste spatne pise, ze instaloval ovladace apt-getem, pritom ovladace jsou opravdu v kernelu. A pak uz jen klasicky nastaveni pres iwconfig, navic myslim, ze spravne by to melo byt v /etc/network/interfaces, napr.
iface eth2 inet dhcp wireless-essid WIFI-ESSID wireless-ap WIFI-AP-MAC wpa-ssid WIFI-ESSID wpa-bssid WIFI-AP-MAC wpa-driver wext wpa-psk PSKDalsi informace k wifi na debianu clovek najde v man wireless, /usr/share/doc/wireless-tools/README.Debian. A pak uz jenom normalni konfigurace wpa, kterou urcite najde clovek v manu man wpa_supplicant.conf. Tohle jsou zrovna veci, na ktery opravdu staci man a google a je to opravdu behem 5 minut nastaveny. Autor by se mel naucit pouzivat zdroje informaci (man, HOWTO dokumenty, google).
apt-get install firmware-iwlwifi wifi="$( iwconfig 2>/dev/null | perl -ne 'print "$1\n" if /^(\S+)\s/;' )" wpa_passphrase "wifina" "supertajnyheslo" >>/etc/wpa_supplicant.conf/etc/network/interfaces
auto $wifi iface $wifi inet dhcp wpa-driver wext wpa-conf /etc/wpa_supplicant.conf wireless-essid wifina wireless-mode Managed # osobne bych channel nedaval wireless-channel 7 # pripadne rovnou sem # wpa-ssid wifina # wpa-psk ......A zapnout
# ifup $wifi
Tiskni
Sdílej: