Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
The RTL8152B-VB supports Realtek 'RealWoW!' technology that allows the RTL8152B-VB to send keep alive packets to the Wake Server when the PC is in sleeping mode. Realtek 'RealWoW!' can pass wake-up packets through a NAT (Network Address Translation) device. This feature allows PCs to reduce power consumption by remaining in low power sleeping state until needed.
Users can login into the Wake Server via the Internet to wake the selected sleeping PC. Registration of Account information to the Wake Server is required on first time use.
To se dá interpretovat dvěma způsoby. Buď, že příslušný „login server“, tj. jeho IP adresa je napevno zadrátován v čipu; nebo že se dá čipu nastavit, kam bude posílat packety (předpokládám nějaký UDP). Každopádně ty hlášky o registraci k „wake serveru“ v datasheetu k ethernetovému řadiči mě přijdou divný...
Najslepsie by bolo na to nainstalovat Windows, nastavit tuto sracku, pripojit to cez hub (alebo managovatelny switch s port mirrorom) a cez druhe PC wiresharkom odchytavat pakety.
No, jednak nemám Widle a druhak nemám ani tu desku
, anžto právě jsem ve fázi výběru a tohle by mohla být překážka pro to, abych desku koupil. Ale pokud ji koupím, pak rozhodně po packetech budu pátrat... (switch s port mirroringem je už na cestě
)
Co se týče toho zapínání přes ethernet, tak to podle mě půjde nastavit následovně:
Nemám vyzkoušeno.
Tiskni
Sdílej: