Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Potřebujeme:
Napřed bychom měli mít jistotu, že nám sítˇ funguje, pak můžeme řešit sdílení internetu.
Za prvé spustíme yast na obou počítačích, a najdeme položku sítová zařízení, zde najdeme naše sítové karty a nakonfigurujeme je na pevné ip adresy (alespon pro ten počítač, který bude routerem.) ve tvaru 192.168.***.***
Dále najdeme položku směrování. Jako bránu zadáme IP adresu routeru.
V yastu počítače, který slouží jako router, jdeme Bezpečnost -> Firewall -> Maškaráda.
Zde zadáme zdrojovou sít podle toho jak nám ji počítač pojmenoval většinou eth0, eth1. Protokol TCP. Požadavek na IP: Adresa routeru. Port: 80.
Přesměrování: Zadáme ip adresu naší brány, (dá se zjistit z kinternetu, položky zkontrolovat spojení, zde IP adresa brány) Port na který přesměrovat: 80
Nyní by nám mělo vše fungovat.
Pokud je ve výše uvedeném návodu do očí byjící chyba,nebo příliš složitý postup, tak to hodte do diskuze. Mě to takhle funguje, a třeba to někomu pomůže.
Tiskni
Sdílej: