Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Ja myslim, ze v roce 2013 bude Google, ale uz nebudeme my..
Blizi se 21.12.2012!!!
a v případě normálních dat začněte laskavě používat mozekJJ, stalo se. Také jsem je svěřil cloudu, ovšem v tak trochu nečitelné podobě
A kdesi na pokraji internetové komunity se začalo objevovat módní slovo CLOUD. Velmi, velmi lákavé. Představa mít všechny soubory dostupné odkukoliv, je prostě velmi přitažlivá. (pro mě)Dotaz: Jak souvisi "CLOUD" technologie s dostupnosti dat odkudkoliv? Data, ktera chci mit dostupna odkukoliv, mam dostupna odkudkoliv a pritom nemam zadny cloud. Delam neco spatne?
Momentálně jsem GooglemanHehe, to mi pripomina u nas nektere Apple uzivatele
Zvykl jsem si, že o mě velký bratr ví spoustu věcí, telefon zálohuje sms do Gmailu, telefonní logy do Calendar. Mě to pomáhá dohledat, co kdy, kdo. Ale co až jednou, budu někomu nepohodlný. Vše bude dostupné na jedno kliknutí, na jeden soudní příkaz se otevře můj skutečný život.Tak to je fakt drsny. Ja zacal aktivnejc pouzivat gmail a tak trosku me trapi to soukromi. Ten google se ale ma, tolik informaci zadarmo, ani nemusi zadat o soudni prikaz, proste se uzivatelum podiva do dat
Daň za pohodlí a luxus je vysoká.To mi pripomina
Kdo vymění svobodu za bezpečí, ten si nezaslouží a také se mu nikdy nedostane ani jednoho (Benjamin Franklin)., lehce parafrazovane na
Kdo vymeni soukromi za pohodli a luxus, ten si zaslouzi byt zotrocen.
Vidim to na vlastni "cloud". Svuj vlastni souborovy server, fotogalerie, wiki.....
Bez masoveho rozvoje IPv6 se to ale neobejde.
Potom uz nam bude stacit jen nejaka konektivita a webovy vyhledavac.
Tiskni
Sdílej: