Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jak nad tím tak přemýšlím, tak poskytování OpenID je velmi podobné poskytování e-mailových schránek. Člověk si buď založí účet u někoho, nebo si zřídí svépomocí vlastní.Jenže to definitivně stírá tu jedinečnost ID. Když přejdu k jinému poskytovateli OpenID (nebo k jinému poskytovateli e-mailu), tak: a) musím nějak přenést data z jednoho účtu na druhý; b) musím dojít na místa, kde jsem svoje ID (e-mailovou adresu) zadal a zadat tam to aktuální.
Konto pro e-mail nebo Jabber je jednoúčelné, narozdíl od OpenID, které má být zcela univerzální...Boze ty jses takovej tupec. OpenID neni hnuti. OpenID je protokol ktery popisuje jak se maji weby mezi sebou domluvit. OpenID neni Microsoft Passport, tudiz neni tady zadny tlak na to aby kazdy clovek mel jedno unikatni trvale OpenID.
OpenID neni hnuti. OpenID je protokol ktery popisuje jak se maji weby mezi sebou domluvit.Už někdo zjistil, na čem se ty weby chtějí domlouvat?
ale není za pomoci hodného serveru DEF se vydávat za někoho jinéhoPodle toho, co jste psal jinde, k vydávání se za někoho jiného stačí pozměnit mu delegující stránku.
Já jsem správce delegující stránky.Takže vše, co bylo až dosud napsáno o problémech při změně poskytovatele OpenID, stačí přepsat na problémy při změně poskytovatele delegující stránky. Jednoznačným identifikátorem je delegující stránka, pokud ji musím změnit, měním identitu. Navíc delegující stránka není chráněna ani tím heslem…
Ale netusim, zda tenhle koncept jde snadno naroubovat na soucasnou SSL infrastrukturu, nebo by se tam musely pridat nejake zbytecne kroky.Nic není potřeba měnit, takhle autentizace klientským certifikátem přes HTTPS funguje už léta.
r: vypada to, ze se v tom vyznas - tak me rekni, co se stane, kdyz nekdo hackne meho poskytovatele openid (ci muj hosting, kde si to budu provozovat sam)? ziska tim pristup do vsech mych sluzeb? imo j... hm, uz se tesim az tohle zacnou pouzivat eshopy ;)jenze kdyz me (ci hostingu) nekdo hackne mailserver, tak (nemam-li tam vsechnu postu archivovanou, coz aspon ja nemam :) ) zjisti kulove, bude muset zkusit na eshopu ABC jestli tam mam acc, cili si necha poslat zapomenute heslo (pokud vubec bude schopnej zjistit na jaky mail to bylo registrovano), ale v pripade openid tam musi byt ulozene vsechny l/p udaje ke vsem pouzivanym sluzbam...
---
Ano, to je problém. Stejný, jako hacknutí jakékoliv jiné, služby považované tebou za důvěryhodnou (třeba toho poskytovatele e-mailu). Výhodou OpenID je to, že je otevřené a můžeš si implementovat vlastní způsob zabezpečení - mimo klasické jméno a heslo, třeba autorizaci přes SMS, One Time Password a další. Fantazii si meze nekladou.
Tiskni
Sdílej: