T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Jak nad tím tak přemýšlím, tak poskytování OpenID je velmi podobné poskytování e-mailových schránek. Člověk si buď založí účet u někoho, nebo si zřídí svépomocí vlastní.Jenže to definitivně stírá tu jedinečnost ID. Když přejdu k jinému poskytovateli OpenID (nebo k jinému poskytovateli e-mailu), tak: a) musím nějak přenést data z jednoho účtu na druhý; b) musím dojít na místa, kde jsem svoje ID (e-mailovou adresu) zadal a zadat tam to aktuální.
Konto pro e-mail nebo Jabber je jednoúčelné, narozdíl od OpenID, které má být zcela univerzální...Boze ty jses takovej tupec. OpenID neni hnuti. OpenID je protokol ktery popisuje jak se maji weby mezi sebou domluvit. OpenID neni Microsoft Passport, tudiz neni tady zadny tlak na to aby kazdy clovek mel jedno unikatni trvale OpenID.
OpenID neni hnuti. OpenID je protokol ktery popisuje jak se maji weby mezi sebou domluvit.Už někdo zjistil, na čem se ty weby chtějí domlouvat?
ale není za pomoci hodného serveru DEF se vydávat za někoho jinéhoPodle toho, co jste psal jinde, k vydávání se za někoho jiného stačí pozměnit mu delegující stránku.
Já jsem správce delegující stránky.Takže vše, co bylo až dosud napsáno o problémech při změně poskytovatele OpenID, stačí přepsat na problémy při změně poskytovatele delegující stránky. Jednoznačným identifikátorem je delegující stránka, pokud ji musím změnit, měním identitu. Navíc delegující stránka není chráněna ani tím heslem…
Ale netusim, zda tenhle koncept jde snadno naroubovat na soucasnou SSL infrastrukturu, nebo by se tam musely pridat nejake zbytecne kroky.Nic není potřeba měnit, takhle autentizace klientským certifikátem přes HTTPS funguje už léta.
r: vypada to, ze se v tom vyznas - tak me rekni, co se stane, kdyz nekdo hackne meho poskytovatele openid (ci muj hosting, kde si to budu provozovat sam)? ziska tim pristup do vsech mych sluzeb? imo j... hm, uz se tesim az tohle zacnou pouzivat eshopy ;)jenze kdyz me (ci hostingu) nekdo hackne mailserver, tak (nemam-li tam vsechnu postu archivovanou, coz aspon ja nemam :) ) zjisti kulove, bude muset zkusit na eshopu ABC jestli tam mam acc, cili si necha poslat zapomenute heslo (pokud vubec bude schopnej zjistit na jaky mail to bylo registrovano), ale v pripade openid tam musi byt ulozene vsechny l/p udaje ke vsem pouzivanym sluzbam...
---
Ano, to je problém. Stejný, jako hacknutí jakékoliv jiné, služby považované tebou za důvěryhodnou (třeba toho poskytovatele e-mailu). Výhodou OpenID je to, že je otevřené a můžeš si implementovat vlastní způsob zabezpečení - mimo klasické jméno a heslo, třeba autorizaci přes SMS, One Time Password a další. Fantazii si meze nekladou.
Tiskni
Sdílej: