Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
...ještě dostává takovéhle pozornosti.
No, minimálně pro mě, je to srdeční záležitost (preprocesor
chem je naprosto úžasný). Teď ale vážně,
ještě celkem nedávno jím sázeli u O'Reillyho (měli své upravené makro -ms
nebo -mm) -- například Unix Power Tools. Domnívám se, že Skočovského
"Principy" jsou taky sázené troffem (to je ale jen dommněnka).
Plan9 ho má jako hlavní sazeč.
Na západě je troff poměrně živý (pro ilustraci viz konfera groffu).
a pokud je teď i typograficky na výši
Byl vždycky, to co jsou schopny vyprodukovat kancelářské balíky, zvládne i troff se svými preprocesory, a IMHO zvládne i dost dobře matematiku na takřka TeXové úrovni (akorát si člověk bude muset pohrát s různými kerningy apod.). Ta mikrotypografická vylepšení současného troffu jsou samozřejmě super.
Jinak byl problém, že bellí troff byl dlouho closed source, a když už byla open implementace(groff) -- tak stejně jako v původním troffu byla znaková sada natvrdo zadrátovaná jako výstupní zařízení vedle např. výstupu do PostScriptu či na terminál. Ten troff, který jsem popisoval v blogu už je ovšem "troff pro 21. století".
to co jsou schopny vyprodukovat kancelářské balíkyNevím jestli je to mnou, nebo těmi balíky, ale vždycky, když použiju nějaký kancelářský balík, tak mi z toho vznikne zrůdnost :-/
.AU
z -ms
makra (používá se pro vysázení
autorova jména v názvu práce, implicitně kursivou v troffu, underline v nroffu), aby docílila kursivního zvýraznění, to aspoň užila makro, nepsala v pure troffu. sc
je to co mi stačí.
P.P.S: Nechtěl jsem říct, že bych pomocí skriptů denně plnil tabulky,
ale že jsem posedlostí některých lidí tabulkami za každou cenu.
Tiskni
Sdílej: