Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Není to tak dlouho co jsem psal blog o tom, že jsem přešel na KDE. Ale pokud jste si dneska četli některé mé blogy nebo příspěvky, mohli jste si všimnout, že pokud jsem někde vystavoval screenshot, tak na něm bylo prostředí GNOME. Byli tu tací, kteří si toho všimli a právem se ptali, jak to teda je.
V podstate jde o to, že jsem opravdu přešel na KDE, aůe od té doby jsem reinstaloval svůj Archlinux s iso obrazu, psal jsem o tom blog. No a po této instalaci, jsem neměl žádné prostředí, a tak jsem si ho chtěl nainstalovat. Jelikoz jsem neměl tou dobou přístup na Internet, tak jsem si musel vystačit z toho co jsem měl v záložní složce /var/cache/pacman. No a tam jsem měl pouze GNOME. Takže mi nic jiného nezbylo.
Dnes jsem se připojil na net a začal stahovat KDE. Dostahovalo se před chvílí a tak už teď píši z KDE. No a když už jsem dnes vystavil pár screenů z GNOME. Tak by bylo správné jsem hodit i něco z KDE, a řekl jsem si že když tady dnes ožili dark styly tak to bude něco tmavého.
Tiskni
Sdílej:
http://www.kde-look.org/content/show.php?content=27995 ikonky: http://www.paolinoland.it/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=29 - moznost vybrat pro ruzne distra na panel jsem pouzil obrazek z http://www.kde-look.org/content/show.php?content=36466 no a o dekoraci oken se stara beryl + emeraldto je asi vse pokud jeste neco potrebujes vedet rekni