Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pokud se spuštěného winboxu vzdáleně přes jejich konzoli někam přihlásím dodrbe se řádkování a člověk v podstatě nic nevidí. Zbytek funkcí vypadá že jede OK.Mám Wine 1.1.0 a ve Winboxu jede všechno tak, jak má. I ten HTML prohlížeč dokumentace
a naučím se tam spoustu věcí.Lezením po střechách? No nevím.
Původně jsem uvažoval o IBM Lenovo případně jsem si chtěl pořídit MacBook.Kupovat nějaké zboží jen podle značky?
Wifi karta je atheros A5007EGNo tak to teda upřímnou soustrast. Já ji s chutí měnil za Broadcom.
Podpora je v podstatě pro všechno, ale né vše funguje ideálně a hlavně pár věcí nefunguje "out-of-the-box".Nic není ideální a já na tom byl podstatně hůř.
Jediný co je oproti vistám nevýhoda je výdž baterie. I přes všechny možné finty jako je snižování frekvence procesoru, nastavení grafiky aby se chovala šetřivím způsobem, snížení podsvícení atd, je výdrž baterie asi o půl hodiny kratší než ve Vistách.A C-states a LAPIC ti funguje? Není to čirou náhodou AMDčko?
V práci používáme k nastavování routerboardů program winbox.No potěš teda. Doufám, že máte v práci i někoho jiného než hordu techniků.
Který je už podle názvu jen pro windows.Divil by ses, ale tak do veze RoS 2.9.27 WinBox pod Wine nefungoval vůbec. Litevští bratři WinBox upravovali speciálně tak, aby pod Wine fungoval.
Pokud se spuštěného winboxu vzdáleně přes jejich konzoli někam přihlásím dodrbe se řádkování a člověk v podstatě nic nevidí.Font. Jinak pro konzoli doporučuji SSH. Je s ním mnohem luxusnější práce.
Kdybych ji měl dříve tak mám asi smůlu.Proč? Vývojáři z Atherosu zaslali blob téměř hned po vydání karty, teda samozřejmě pokud se oba bavíme o tom stejném.
Tiskni
Sdílej: