Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Pokud se spuštěného winboxu vzdáleně přes jejich konzoli někam přihlásím dodrbe se řádkování a člověk v podstatě nic nevidí. Zbytek funkcí vypadá že jede OK.Mám Wine 1.1.0 a ve Winboxu jede všechno tak, jak má. I ten HTML prohlížeč dokumentace
a naučím se tam spoustu věcí.Lezením po střechách? No nevím.
Původně jsem uvažoval o IBM Lenovo případně jsem si chtěl pořídit MacBook.Kupovat nějaké zboží jen podle značky?
Wifi karta je atheros A5007EGNo tak to teda upřímnou soustrast. Já ji s chutí měnil za Broadcom.
Podpora je v podstatě pro všechno, ale né vše funguje ideálně a hlavně pár věcí nefunguje "out-of-the-box".Nic není ideální a já na tom byl podstatně hůř.
Jediný co je oproti vistám nevýhoda je výdž baterie. I přes všechny možné finty jako je snižování frekvence procesoru, nastavení grafiky aby se chovala šetřivím způsobem, snížení podsvícení atd, je výdrž baterie asi o půl hodiny kratší než ve Vistách.A C-states a LAPIC ti funguje? Není to čirou náhodou AMDčko?
V práci používáme k nastavování routerboardů program winbox.No potěš teda. Doufám, že máte v práci i někoho jiného než hordu techniků.
Který je už podle názvu jen pro windows.Divil by ses, ale tak do veze RoS 2.9.27 WinBox pod Wine nefungoval vůbec. Litevští bratři WinBox upravovali speciálně tak, aby pod Wine fungoval.
Pokud se spuštěného winboxu vzdáleně přes jejich konzoli někam přihlásím dodrbe se řádkování a člověk v podstatě nic nevidí.Font. Jinak pro konzoli doporučuji SSH. Je s ním mnohem luxusnější práce.
Kdybych ji měl dříve tak mám asi smůlu.Proč? Vývojáři z Atherosu zaslali blob téměř hned po vydání karty, teda samozřejmě pokud se oba bavíme o tom stejném.
Tiskni
Sdílej: