Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Z mých dvou posledních zápisků vyplývá, že jsem se poslední dobou zajímal o dvě věci. O nakupování všemožných ptákovin co mi dělají radosta a o programování v jazyku D.
A výsledkem toho je i knížka The D Programming Language, která mi včera přišla z anglie. Chvíli jsem uvažoval o elektronické verzi. Jelikož pořídit si tady u nás papírovou vycházelo celkem draho. Nakonec jsme však objevil solidní obchod v anglii, kde mají dobré ceny a poštovné do celého světa zdarma, lépe řečeno je zahrnuto už v ceně knížky. Ale i tak mě vyšla na necelých 700. A jako bónus má človek 45 dení přístup k elektonické verzi na safari. Jako správný čech jsem toho využil a podřilo se mi ze safari vytáhnou celou tu knihu v html, takže jsem si ji převedl do epub formátu. A tak si ji můžu číst i ve svém Wave 3
Pro ty co tuto knihu neznají a zajímají se o jazyk D, tak doporučuji si ji pořídit a podpořit tak, skvělého autora, kterým Andrei Alecandrescu dozajista je. A hlavně se o jazyku D hodně dozvíte což určitě není na škodu .
Tiskni
Sdílej:
bookdepository