Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
ftp
se mi teď také vybavují. Pamatuji si, že byl default ascii přenos a občas někdo zapomněl přepnout na bin. Když byl velký soubor, tak se vyplatilo zkusit data opravit. Tenkrát asi neuměl klient a server udělat reget
, že? Občas to padlo a muselo se začít znovu. Pomocí prompt
nebo set prompt
to pak ukazovalo asi hashmark? Každý kilobajt byl hashmark. Člověk na to civěl, jak pomalu naskakují hashmarky, a doufal, že to nepadne... prompt
, tak to byl asi ten hash
, když koukám na ten skriptík...
Já na to nechtěl odpověď :)Když mezitím proběhne nějaká diskuse, špatně se hledá, na co vlastně reaguješ. Pomůže, když se tam dá citace.
V uvedeném období jsme užívali ke komunikaci i modemy, hlavně pro přenos většího balíku dat v noci. U Telekomu jsme měli předplacený vyhrazený čas. Přesto si operátorky chtěly občas pokecat s modemy: "Hovoříte ještě?". No, krásná doba. Nakonfigurovat modem bez podpory výrobce bylo téměř nadlidské. Telekom navíc chtěl mít modemy jím schválené, vnucoval nám jejich předražené snad 10x. My měli od nějaké kanadské firmy. Doba monopolu Telekom.
Tiskni
Sdílej: