Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Možná bych zkusil jinou distribuci. Se čtyřkovou řadou KDE si hraju v Debianu už od doby co má vlastní balíčky (v experimental větvi) a snad kromě K3B (který jsem nikdy nevyzkoušel, protože úrakticky nevypaluju a když už něco potřebuju, obvykle mám zrovna nabootovaný Windows) žádnej z těhle problémů nepozoruju. Nerad bych vývojářům openSUSE křivdil, ale těch problémů který jsem u sebe nikdy neviděl (nebo jsem je viděl naposled ve verzi 4.0) popisuješ docela dost na to abych věřil že v openSUSE je to prostě rozbitý. Jestli existuje nějaký livecd nezaložený na openSUSE, možná by nebylo od věci ho zkusit.
Tak to je úplná pitomost. Kubuntu nesahá openSUSE ani po kotníky. Už tím, že neumožňuje výběr řady KDE. A také pokud jde o KDE 4, stačí se podívat třeba na ten naprosto odporný vzhled pro Firefox, v němž nelze normálně pracovat (scrollbary, taby...). To jen jeden příklad za všechny. Takovej nedodělek se neobjevil ani v Mandrivě ani na Fedoře s KDE.
Také se mi nenainstalovalo nic z GNOME. A kdo chce, může zkusit a nainstalovat rovnou KDE Four Live s tou aktuální betaverzí KDE 4.2.
Já bych jen jako astrolog poukázal na zápisek z roku 2006, kde jsem mírně naznačoval o Linuxu (a to jsem si troufnul napsat jenom asi setinu předpovědí, protože toto není astrologický web):
"Až zhruba do března 2008 se Linux nemusí obávat dělat rozsáhlé změny v jádře, překopávat co se dá, vždy bude mít šťastnou ruku. Pak je ovšem potřeba zabrzdit a kritické budou měsíce kolem dubna 2009, kdy se ukáže jako životně nutné zastavit další změny a dávat Linux do pořádku, pokud se rovnou něco nezkope."
Viz zápisek:
http://www.abclinuxu.cz/blog/miloslavponkrac/2006/10/horoskop-linuxu-soucasnost
To nic, mně totiž KDE 4.1.3 i 4.2 blbne i na NB s intel grafikou X3100 a je stejně pomalé.
Že ty jsi nepoužil náš skvělý Průvodce po openSUSE 11.1 - rozcestník?
Tiskni
Sdílej: