NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Marně hledám, jak donutit KDE 4 fungovat. K3B ani brasero mi v KDE 4 nerozpoznají CD-médium. Amarok, náhodně přestane hrát nahlas, ale pomůže jen restart. Po ploše mi zmateně poskakují aplety updateru, widgety jsou rozházeny po ploše naprosto náhodně, panel se mi svévolně zkracuje, a do položky "místa" v menu nemohu strčit důležité diskové oddíly (hlavně že tam mám místa, která nikdy nepoužiju).
Opensuse taky zaperlilo, a při pokusu o upgrade na KDE 4.2beta z KDE unstable repozitáře mi narvalo polovinu Gnome . To už ale opravdu něco znamená!
Jak tak všude čtu, že za všechny problémy s KDE 4 může nvidia, narazil jsem na tento blogspot. Obávám se, že je více než trefný...
Tiskni
Sdílej:
Možná bych zkusil jinou distribuci. Se čtyřkovou řadou KDE si hraju v Debianu už od doby co má vlastní balíčky (v experimental větvi) a snad kromě K3B (který jsem nikdy nevyzkoušel, protože úrakticky nevypaluju a když už něco potřebuju, obvykle mám zrovna nabootovaný Windows) žádnej z těhle problémů nepozoruju. Nerad bych vývojářům openSUSE křivdil, ale těch problémů který jsem u sebe nikdy neviděl (nebo jsem je viděl naposled ve verzi 4.0) popisuješ docela dost na to abych věřil že v openSUSE je to prostě rozbitý. Jestli existuje nějaký livecd nezaložený na openSUSE, možná by nebylo od věci ho zkusit.
Tak to je úplná pitomost. Kubuntu nesahá openSUSE ani po kotníky. Už tím, že neumožňuje výběr řady KDE. A také pokud jde o KDE 4, stačí se podívat třeba na ten naprosto odporný vzhled pro Firefox, v němž nelze normálně pracovat (scrollbary, taby...). To jen jeden příklad za všechny. Takovej nedodělek se neobjevil ani v Mandrivě ani na Fedoře s KDE.
Také se mi nenainstalovalo nic z GNOME. A kdo chce, může zkusit a nainstalovat rovnou KDE Four Live s tou aktuální betaverzí KDE 4.2.
Já bych jen jako astrolog poukázal na zápisek z roku 2006, kde jsem mírně naznačoval o Linuxu (a to jsem si troufnul napsat jenom asi setinu předpovědí, protože toto není astrologický web):
"Až zhruba do března 2008 se Linux nemusí obávat dělat rozsáhlé změny v jádře, překopávat co se dá, vždy bude mít šťastnou ruku. Pak je ovšem potřeba zabrzdit a kritické budou měsíce kolem dubna 2009, kdy se ukáže jako životně nutné zastavit další změny a dávat Linux do pořádku, pokud se rovnou něco nezkope."
Viz zápisek:
http://www.abclinuxu.cz/blog/miloslavponkrac/2006/10/horoskop-linuxu-soucasnost
To nic, mně totiž KDE 4.1.3 i 4.2 blbne i na NB s intel grafikou X3100 a je stejně pomalé.
Že ty jsi nepoužil náš skvělý Průvodce po openSUSE 11.1 - rozcestník?