Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
keyword.url
třeba http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=
nebo použij Browse By Name.
Nevím, přijde mi to jako něco jiného -- původně se ptal na tohle:
Nebo při psaní např adresy abclinuxu.cz mi stačí dát a a enter, nemusím mačkat šipku dolu...
Ale s tím odkazem jsem se asi špatně vyjádřil. Odkaz už mám v historii, nechci hledat, ale když v chrome začnu psát a..b..c tak mi naskočí do adresního řádku přímo odkaz, stačí dát enter. U firefoxu musím dát ještě tu šipku dolu a pak enter.
chování F6 se čerstvě taky změniloCož mne docela zaskočilo, ale s odstupem času to vnímám pozitivně – Ctrl+L je logičtější (location) a je to hned vedle Ctrl+K (hledání) a ta F6 a následný pohyb šipkami po záložkách má taky něco do sebe. BTW: nejde nějak jednoduše nastavit, aby stačilo místo Ctrl+PgUp/PgDn stačilo mačkat jen PgUp/PgDn?
~
, protože je na to prostě moc děravej).
Zatím používám 3.5.16 z Debianu Squeeze (s backportovanými opravami) a bojím se upgravodat, protože implementovali spoustu WTF funkcí, které bych pak musel dlouze vypínat.
A já proč mi to vždycky ukazuje něco jinačího Ale za poslední měsíce jsem použil built-in downloader tak třikrát, jinak všechno ženu přes FlashGot co mi to žene na WGET. Jestli někoho zajímá proč, tak to je kůli bugu co byl jednou dobou myslim ve Firefoxu 8, jak se otevřelo okno built-in download manageru tak všechno instantně spadlo, po chvíli experimentování s about:config se mi povedlo zařídit aby to nepadalo, ale když se jeden snaží stahovat a neví co a jak dlouho se ještě bude stahovat.....tak flashgot a wget to jistí. Jinak teď mám "Firefox" 10.0a1 (viz Nightly - https://nightly.mozilla.org/ )
všechno ženu přes FlashGot co mi to žene na WGETTo já všechny automaticky stahované věci sypu do jedné složky Firefoxem a třídím je až pak – akorát ty ručně stahované (Uložit jako… např. ty obrázky) strkám už rovnou do správné složky, abych je nemusel dodatečně třídit.
To já centrálně do jedný složky tím wgetem, vždycky před stažením vyskočí okýnko kde navrhne adresář kam chci stahovat....ale abych nekecal, myslim že se ukazuje jen někdy, dá se to kdyžtak nastavit. Když stahuju víc věcí do jedny složky tak přenastavit a jen klikám na wget, pak zase vrátim na původní.
Tiskni
Sdílej: