Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
v repozitářích distfilesCo to má přesně být?
Ty si dělaš srandu nebo seš jen kousavej, z netrpělivosti třeba na hokej?
repozitáře = distribuční zdroj balíčků a distfiles = název třeba http://gentoo.mirror.web4u.cz/distfiles/ zadej Ctrl+F .exe
Nakopíruj kam to patří když ti to k něčemu bude
Ty si dělaš srandu nebo seš jen kousavejAni jedno, prostě jsem nerozuměl, co tím myslíš. Na pojem repozitáře distfiles jsem dosud nenarazil, spíš bych asi použil slovo mirror, vzhledem k tomu, že se jedná o optimalizaci a zajištění dostupnosti souborů používaných pro build balíčků a nikoliv originální soubory vytvořené pro potřeby Gentoo. Jaké soubory oficiální mirrory distribují může mít sice právní důsledky, ale z hlediska distribuce samotné bych v tom víc než optimalizaci a ochranu proti ztrátě zdroje opravdu nehledal.
z netrpělivosti třeba na hokej?Na hokej sere pes.
zadej Ctrl+FNeříká o moc víc než že existují ebuildy, které jen instalují binárky, ale to je v Gentoo notoricky známá věc.
Potom tzv. repozitáře distibucí jsou také jenom zrcadla.Repozitáře distribucí určené uživatelům jsou typicky zrcadla, ale primární repozitář (ať už je to řešeno jakkoliv) obsahuje soubory vytvořené pro danou distribuci, zatímco distfiles (ať už lokální nebo veřejný) obsahuje upstreamové soubory až na výjimky nevytvořené pro Gentoo.
Proto jsem tu závorku dal tam, kde je – původně ta věta vypadala jinak – protože se vztahuje k tomu Obcházet, nikoli k tomu správné.
Chybu jsem nahlásil v Ubuntu: Script install-css.sh from libdvdread4 is vulnerable to MITM attack
(ostatní by se měli podívat do svých distribucí – dost možná je tam stejná chyba)
Btw. asi vis komu je pripisovany ten citat co mas ted v paticce ? Ja jen ze smejd zustane smejdem, i kdyz by rekl cokoliv rozumneho.
Tak hodne stesti. Pokud poslu bugreport rovnou bez patche, tak se vetsinou nic nedeje.
Možná patch ještě pošlu, uvidím, jak se k tomu budou mít. Třeba patch s kontrolou podpisu ani nebude potřeba a celý ten skript by se mohl výrazně zjednodušit (viz poslední odstavec v #1317386).
asi vis komu je pripisovany ten citat co mas ted v paticce ?
Vím, dal jsem to tam kdysi tak trochu z provokace a už to tam zůstalo. Taky avatar mám celou dobu stejný Jsi jeden z mála, nebo možná jediný, kdo si stěžoval
Tiskni
Sdílej: