Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Používam 1.4.10. Ten je dostatočne rýchly.
netusil jsem, ze jednou takhle dopadnu. foobar2000 pres wine..
XMMS
Ja jeden cas pouzival mp3blaster a playmp3listPlaylist? Ježiš kde bych to vzal? Můj playlist je ls a cd.
modplug playerTo má s ModPlug Trackerem společného co? Jinak by ještě mohl být dobrý ocb (Open Cubic Player - používá Adplug knihovnu a ta umí docela dost formátů) kdybych ho uměl ovládat.
Chybi mi na linuxu prehravac kterej by toho umel aspon pulku co Modplug player.
Na playmp3list neni potreba mit playlist, vytvori si ho sam, bud se mi tam nasazi pisnicky jedna po druhy nebo celej adresar. Ovladani mi prislo tenkrat prijemnejsi nez u mp3blastera.Jako databázi písniček používám tu, která se nejvíce nabízí – souborový systém.
A kolik těch písniček máš? Já jsem také považoval adresářovou strukturu za ideální databázi, ale ve chvíli, kdy se počet skladeb přiblížil dvěma tisícům a já jsem objevil možnost pohodlného vyhledávání a automatického doplňování informací, byla volba jasná.
dvěma tisícůmJežiš a co to furt všichni posloucháte? Bušení do hrnců na dva tisíce a jeden způsobů?
$ find -type d | wc -l 659 $ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 5965
/muzika/ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 24029 /nova\ muzika/ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 602 /muzika\ neposlucham/ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 5240
nechápu co je na Rhythmboxu špatného u kolekcí? to že se o ní absolutně nemusím starat, nebo to, že jde ovládat třeba z GnomeDo, nebo já nevím... Vžd všichni říkají, jak je u Rhythmboxu špatná kolekce, ale ještě jsem neviděl takový přehrávač, který by byl tak bezúdržbový, jako je Rhythmbox...
Tiskni
Sdílej: