Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nějakou dobu pobíhám mezi hudebními přehrávači, od doby kdy se Amarok stal molochem, který je hodně rozežraný a pomalý.
Chtěl bych přehledné kolekce (ala amarok1), přehledný playlist (jako měl amarok1), úpravu tagů v přehrávači a přitom nízké nároky na paměť abych ho mohl případně použít i na svém netbooku (ale tam mám většinou pustěný MPD bez GUI s jedním playlistem a jenom přepínám písničky mpc který mám namapovaný na zkratky).
Na PC nepoužívám MPD,protože poslední dobou se docela zažírá do paměti, pustím ho vezme si tak 1% RAM ale postupně vyroste na nějakých 15% když k tomu započítám klienta, který vezme taky monimálně 3-5% tak mám Amarok v méně luxusním balení s rychlejšími odezvami GUI.
Přehrávače stylu Rythmbox (nebo jak se to píše) nemám rád pro jejich kolekce a přístup k přehrávání písniček. A pokud možno snažím se sehnat něco pod QT. Myslel jsem,že zakotvím pod Cuberokem, ale ten se ukázal být celkem dost nestabilní a taky má nepřehledný pohled na kolekce (zvlášť pokud máte v kolekci kolem 1000 interpretů a 30k skladeb).
Tak nevím kde skončím teď používám Qmmp, ale ten postrádá kolekce.
Ideální přehrávač bych si představil tak, že by používal jednoduché kolekce z MPD měl playlist podobný Amaroku2 a přehrával písničky třebas pomocí mplayeru.
Nemáte nějaké návrhy? Jaký přehrávač používáte?
Tiskni
Sdílej:
Používam 1.4.10. Ten je dostatočne rýchly.
netusil jsem, ze jednou takhle dopadnu. foobar2000 pres wine..
XMMS
Ja jeden cas pouzival mp3blaster a playmp3listPlaylist? Ježiš kde bych to vzal? Můj playlist je ls a cd.
modplug playerTo má s ModPlug Trackerem společného co? Jinak by ještě mohl být dobrý ocb (Open Cubic Player - používá Adplug knihovnu a ta umí docela dost formátů) kdybych ho uměl ovládat.
Chybi mi na linuxu prehravac kterej by toho umel aspon pulku co Modplug player.
Na playmp3list neni potreba mit playlist, vytvori si ho sam, bud se mi tam nasazi pisnicky jedna po druhy nebo celej adresar. Ovladani mi prislo tenkrat prijemnejsi nez u mp3blastera.Jako databázi písniček používám tu, která se nejvíce nabízí – souborový systém.
A kolik těch písniček máš? Já jsem také považoval adresářovou strukturu za ideální databázi, ale ve chvíli, kdy se počet skladeb přiblížil dvěma tisícům a já jsem objevil možnost pohodlného vyhledávání a automatického doplňování informací, byla volba jasná.
dvěma tisícůmJežiš a co to furt všichni posloucháte? Bušení do hrnců na dva tisíce a jeden způsobů?
$ find -type d | wc -l 659 $ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 5965
/muzika/ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 24029 /nova\ muzika/ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 602 /muzika\ neposlucham/ find -type f -name "*.mp3" -o -name "*.ogg" | wc -l 5240
nechápu co je na Rhythmboxu špatného u kolekcí? to že se o ní absolutně nemusím starat, nebo to, že jde ovládat třeba z GnomeDo, nebo já nevím... Vžd všichni říkají, jak je u Rhythmboxu špatná kolekce, ale ještě jsem neviděl takový přehrávač, který by byl tak bezúdržbový, jako je Rhythmbox...