Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).
Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“
Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.
Právě prožívám vrcholné rozhořčení nad novou kůl feature co vymyslel google ve vyhledávání.
Ač sám sebe překvapuju tak pořád ještě google fandím. Nový vzhled je super a plno dalších vylepšení je fajn. Překousl jsem kraviny jako animace tlačitka +1 ve vyhledávání, to si podle mě protiřečí s jednoduchostí celého prostředí, ale budiž.
Teď sem potřeboval ve vyhledávání otevřít hodně odkazů (docela nečekané když něco hledáte), klasicky použiju prostřední tlačítko myši pro otevření v novém panelu (myši vyhazuju jenom, protože prostřední tlačitkou přestane fungovat), ale ejhle nová feature od google, stisk prostředního tlačítka nefunguje a otevirá stránku ve stejném okně "chromium13". Na co mám asi to levé tlačítko?! To zas někdo moc myslel a vymyslel pi****nu.
Teď fakt nevím jestli se vzdát chromia nebo vyhledávání v google. Protože při vyhledávání je to celkem důležité a klikat na nějaké kontextové menu fakt nebudu.
Nevíte někdo jak zajistit aby prostřední tlačítko fungovalo jak má? Taky podle mě zaniká význam tlačítka +1, nikdo se přece nebude vracet do vyhledávání aby kliknul na +1, teda nikdo nebude klikat na +1 ani tak, ale když už je tak pěkně animované :D
Update:Tak to nebyla chyba ani feature googlu či chromia, kdyby měl někdo podobný problém tak to dělá rozšíření GTools+
Tiskni
Sdílej: