Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Sorry... account maintenance underway We are currently working on your account because an error occurred with your mail storage. Your account data and messages are safe. However, you won’t be able to log in until our team is finished.
We can’t predict exactly how long this will take, but if you are still unable to access your account in 48 hours, please contact us with your username at gmail-maintenance@google.com . We apologize for the disruption.
Hello, Thank you for your report. We are still working to fix your account. We are very sorry that you have been unable to access your account and apologize for the inconvenience. If you are still unable to access your account in several hours, please respond back and include your username. Sincerely, The Google Team
Tiskni
Sdílej:
+1
Povedal by som, že toto bol najužitočnejší komentár, aký v tejto diskusii zaznie.
.hk
Koukám, ale, že pro jméno 'burda' toho opravdu moc volnýho není, když nepočítám domény za ~2kKč/rok...
„maximálně“ přijdeš o těch pár mailů co sis nemohl stáhnout v době výpadkuA pak ještě o ty, které se někdo nepokusí doručit opakovaně v případě výpadku vlastního DNS nebo serveru, o ty, které se ztratí kvůli chybě na vlastním přeposílajícím serveru... Vlastní doména je jedno z možných řešení, sám to tak mám taky, ale představa, že to bude spolehlivější, než GMail nebo nějaký jiný velký poskytovatel, je hodně naivní.
Nicméně podle diskuse není jinde žádná záruka spolehlivosti, takže asi tak.Hostingy mívají určité záruky spolehlivosti, samozřejmě se liší, do jaké míry a co se stane, když to je porušeno, takže to záleží na podmínkách... A s uživatelskou podporou na tom budou taky pravděpodobně lépe, už proto, že si to člověk platí. Např. hosting, co používám já, je na tom určitě lépe.
Pořiď si vlastní doménu a používej maila na ní.K tomuhle ještě jedna poznámka: Je tu ten problém, že na registraci domény člověk potřebuje obvykle kontaktní e-mail, což je taková nepříjemná rekurze
Osobně tam mám momentálně starý gmail, ale nepřijde mi to optimální... Jak tohle řešíte vy?
Jediny problem, co som mal bolo nedostupne google+ pre moju domenu.Počkej, jako že to nejde nastavit každýmu účtu zvlášť jak píšou?
Služba Google+ není pro vaši organizaci (devonrex.cz) dostupná. Chcete-li ji aktivovat, obraťte se na svého administrátora. Administrátoři najdou další informace zde.
Požadované informace v současnosti nejsou dostupné ve vašem jazyce. V níže uvedeném seznamu však můžete vybrat jiný jazyk, ve kterém chcete toto téma nápovědy zobrazit.
Włączenie Google+ Usługę możesz włączyć dla całej organizacji lub tylko dla określonych użytkowników. Rozważ włączenie Google+ najpierw dla małej grupy użytkowników w ramach programu pilotażowego, a następnie włącz usługę dla reszty osób w organizacji.
DD Ale tenhle comment jsem si spíš měl nechat na 1.4. :)
Google cez DuckDuckGo. Napíše sa na začiatok riadku "!g:" alebo také niečo... mrkni ich nápovedu. Nestopuje to človeka, nevnucuje, čo nechcel ("mysleli ste..." "nie, ku*va, nemyslel!!!"), paráda.
A si si jistý že to bylo Gmailem? Já používám Gmail 24 hod. denně a žádný výpadek sem nezaznamenal. Ani podle jejich monitoru služeb nic nebylo, viz. http://www.google.com/appsstatus#hl=cs&v=status&ts=1330855279908
Jen 2.3 měli nějaký výpadek kalendáře
Když napíšu seznam, budu za lamu, když microsoft, tak budu za kacíře :D
Boze, tak si mel chvili nedostupny mail. Prijde mi uchylny odchazet jen proto ze tak skvela sluzba, ktera je navic zdarma, chvili nefunguje. Uvedom si, ze jestli chces mit technickou podporu, tak si ji muzes poridit. Osobne mam s podporou od google zkusenosti a je toperfektni. Okamzite po oznameni problemu, se tomu nekdo venoval a problem brzy odstranil. Podle me by si mel pockat a zbytecne si zivot nekomplikovat prechodem. Co kdyz prejdes a nasledne se stane u konkurence to same,tak opet budes prechazet?
Aha uz 8 dni, ja si to blbe precetl, ja myslel ze sobota vcera a ndele dneska :D, no tak to potom chapu rozhorceni. No kazdopadne pro tyto pripady mam nekolik mailu, takze se mi nestane abych byl zcela odriznuty, pravda je ze vsechny mam nastaveny tak ze se preposilaji na ucet od gmail, abych to mel po kope. Ale kdyz nejde gmail, tak minimalne prace, skola je ok. A nechodej mi maximalne nejake ptakoviny od kamosu
To sem tady jedinej, kdo si nechává kompletně celou poštu přeposílat ještě jinam?
Bohužel, u věcí, za které člověk nezaplatil, nemůže nic požadovat.
A u většiny věcí, za které zaplatil, také ne.