abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech

    3.8.2014 20:51 | Přečteno: 1087× | linux

    Nejdřív mi to neprošlo jako zprávička, i když jsem to dal do kategorie humor. Fakt k nepochopení tihle admini. Ale teď moje hackerská písnička, je to o špinavý cestě na který každej hacker začíná, když se učí hackovat je to jako létání. Každý začíná sám v době, kdy je slunko za kopcem a všude tma, takže nevidí ty nádherné požitky z hackování. Pak se svět zastaví a hacker se učí létat, přičemž nejtěžší se ukáže, návrat zpátky na zem od hackování. A teď ten vtip, slovo hacker znamená, že někdo něco přečůrá, udělá to jednoduše a čerpá z toho výhody, naboří systém a mně přišel hackerský tenhle vtip: Franta a Pepík se chtějí pořádně ožrat a zjistí, že mají posledních 50Kč. Pepa je vezme a koupí za ně kus kabanosu. Franta je na něj naštvanej: "To se ti povedlo, za co teď půjdeme chlastat..." Pepa na to: "Mám super nápad ....uvidíš! Půjdeme do hospody, objednáme 2 vodky, já si strčím ten kabanos do poklopce ty si klekneš na kolena a strčíš ho do huby..." Domluveno uděláno. Šli do hospody, objednali 2 vodky, Pepa si strčil kabanos do poklopce, Franta si kleknul a začal mu ho kouřit... Hospodský se vytočil, že takové prasárny ve své hospodě nestrpí vyrazil je bez placení.. Situace se opakuje... ve druhé hospodě, ve třetí hospodě...atd.,. Před desátou hospodou běduje úplně ožralej Franta, že ho bolí kolena, huba, že už má toho naprosto dost!!! Na to Pepa: "A co mám říkat já?U třetí hospody jsem ztratil ten blbej kabanos!!!! I když to někdy nevyjde a po třetí hospodě přestanou hacky fungovat, nikdy to nezdáme. Zdar FOSS a Linuxu obzvlášťě! Zdar Max!        

    Hodnocení: 57 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Zdar!
     (31 %)
     (38 %)
     (10 %)
     (14 %)
     (17 %)
     (21 %)
     (66 %)
    Celkem 29 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.8.2014 21:52 konecne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech

    Jako vtip dobrý. Ale neměl by ses místo psaní vtipů radši učit pořádně programovat, abys byl opravdový hacker? ;-)

    3.8.2014 22:06 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Zdar Marx, taky se mi ten vtip hrozně líbil a ten kabanos mi přišel jako super hack, nemohl jsem se nepodělit. A programovat se učím, chci se stát hackerem, jsem pevně rozhodnutý a jdu si za tím.
    =^..^= AmigaPower® avatar 3.8.2014 23:18 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Kup si rači kabanos...
    kotyz avatar 4.8.2014 14:10 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Jde to i bez kabanosu... ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.8.2014 17:49 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Tys mně vyhodil ze známejch na fejzbůku, počkej jak ti umeju prdel v dalšim komixu! :-D
    kotyz avatar 4.8.2014 18:14 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Protože si měl blbý kecy na mě a mýho partnera...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 4.8.2014 18:26 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Přílohy:
    Tak na to ti poskytnu nějaký kompromitující materiály, ať to stojí za to! :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Václav 5.8.2014 12:47 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Iluzon vypadá nějak zničeně :D
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    kotyz avatar 5.8.2014 13:22 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Jakej byl letos Galacon? Na fotkách od Blaxe sem tě neviděl...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Václav 10.8.2014 18:48 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Protože jsem tam nebyl :-( Ale co, CZQ to jistí :-)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    11.8.2014 19:34 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    tak příští rok se tam ukaž!
    kotyz avatar 12.8.2014 01:09 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Tam zase asi nepojedu já, sice mam koupenej lístej, ale volno budu mít akorát v neděli. Dá se to vrátit nebo ukecat nějakou slevu když tam budu jenom na půlku? Asi bude lepší zeptat se organizátorů, ale nejsi náhodou taky organizátor? :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Laktos avatar 3.8.2014 23:48 Laktos | blog: TADY_JE_LAKTOSOVO | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Kotyz chodí s Miriam ;-)
    Nic není tak černý jak se zdá...
    kotyz avatar 4.8.2014 14:11 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Ale kdeže, kotyz chodí s někym úplně jinym...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    4.8.2014 14:52 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    a že ses nám nepochlubil, šupitej napsat blogísek! :-)
    kotyz avatar 4.8.2014 15:04 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Ono vám do toho beztak nic není! :-P
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    4.8.2014 15:12 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    To máš pravdu.
    kotyz avatar 4.8.2014 15:52 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Příloha:
    Bude muset stačit fotka z jedný letošní akce...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.8.2014 17:51 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Mi to připomělo tu fotku s pokym :-D
    kotyz avatar 4.8.2014 18:14 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Tak poky to fakt není...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    4.8.2014 18:23 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    Super, moc ti to sekne :-) mnohem lepší volba než Miriam.
    4.8.2014 20:28 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hackerské postřehy 2 hackerská písnička a vtip o hackerech
    <3
    Baník pyčo!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.