Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Není ti to hloupé vůči ostatním, kteří skripty nemají a tudíž musejí nudnými repetitivními činnostmi trávit celé hodiny?Neni. Je to konkurencni vyhoda.
Nema se venovat necemu jinemu z vlastni vule a rozhodne se nesmi flakat.lol, to se trosku vylucuje :D
Ve firmě kde jsem dělal kontrolu kvality to tak bylo, takže nikdo z dělníků nebyl nijak motivován k odvádění lepší práce nad rámec povinností, i když na to kapacity mělNeznáš staré socialistické heslo „Práce pouze do výše svého měsíčního platu“? By mě zajímalo čemu se vlastně divíš
Tady mluvím spíš o uvolněnějším vedení, kdy si o některých věcech rozhodují a některé procesy nastavují zaměstnanci, přičemž vedení funguje spíš jako orgán s právem veta.Worker cooperative. S vlastnictvím je to různé. Tak nějak měla původně fungovat i naše družstevní výrobny a z legálního hlediska by mělo jít o jejich obdobu.
By ses divil.Není čemu.
Zamestnanec ma delat to, co je mu narizeno. Nema se venovat necemu jinemu z vlastni vule a rozhodne se nesmi flakat. To neni jen muj nazor, ale objektivni fakt.Kde je ten objektivní fakt definovaný?
Nebo robota.Robot je automatizovanej
Je to jako kdyby ho zákazník peskoval, že jeho firma vyrábí věci moc efektivněNebo aby zaměstnanec sám podal výpověd, protože již není ve firmě třeba a další setrvání by snižovalo firmě výdělek.
Zamestnanec ma delat to, co je mu narizeno. Nema se venovat necemu jinemu z vlastni vule a rozhodne se nesmi flakat. To neni jen muj nazor, ale objektivni fakt.Bullshit to je, a vůbec ne objektivní fakt. Zaměstnanec se má chovat podle smlouvy se zaměstnavatelem. Součástí popisu té práce může klidně být nějaké to flákání nebo vlastní iniciativa. A ty jim do toho nemáš vůbec co kecat, je to na nich, jak se dohodnou. Co kdybys radši místo rejpání do zaměstnanců odpověděl na tuhle otázku?
Vtip je v tom, ze zamestnanec nema delat na necem jinem. Sam od sebe si ani nema zadne cinnosti automatizovat.To je zas psané kde?
Pokud ma navrh na zlepseni procesu, samozrejme jej ma sdelit kompetentni osobe tak, aby firma mohla diky zefektivneni usetrit penize na lidskych zdrojich.A nebo taky si taky návrh na zlepšení procesu může nechat pro sebe není-li dostatečně motivován se o něj podělit, použít ho až bude zakládat konkurenci a původní firmu u které pracoval tak poslat díky konkurenčnímu boji do konkurzu. To je taky cesta nebo ne?
Je mi lito ale smlouva je smlouva a zadana prace je zadana prace :)5-10 minut pracovat a pak se flakat? To je podle tebe v poradku? Spravne by bylo sdelit svuj navrh na zefektivneni procesu, aby firma mohla usetrit na lidskych zdrojich. Ale ty bude zrejme typ cloveka, ktery ma na flakani za cizi penize zaludek.
ze je manager debil je bezna situace, kdyby nebyl debil, nemusel by delat manazera :)Vim, ze chces urazet, ale mas trochu pravdu. Neni to bezna situace, ale obcas se to vyskytuje.
Spravne by bylo sdelit svuj navrh na zefektivneni procesu, aby firma mohla usetrit na lidskych zdrojich.To je psané někde v zákoníku práce? Je to zaměsnancovo Know-How a ten má svaté právo si s ním dělat co chce, ne? Nebo zas špatně interpretuju?
Tiskni
Sdílej: