Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
... programy, jenž ...
... programy, jež ..., to to nikomu netrhá oči, když to po sobě čte? :)
... cizincům, jenž ...
A tady to samé: ... cizincům, již ... :)
A to není o gramatických nacistech, ale o tom, že tebe nikdo nenutil v tom příspěvku výše přechodníky použít, i když je neovládáš.Omlouvám se, spáchám sebevraždu, hned jak to vzroste na seznamu priorit tak vysoko, aby mě to mohlo začít zajímat.
To ti to netrhá oči, mně teda ano.... cizincům, jenž ...A tady to samé: ... cizincům, již ... :)
Když lidé neumí používat zájmeno jenž, je lepší, když používají vztažné zájmeno který. Jinak kuk sem.
to to nikomu netrhá oči, když to po sobě čte? :)Nikomu netrhá oči, když to po sobě čte? Mě to oči netrhá a ostatní to nečtou po sobě, ale po mě, takže se musím ptát - to ti to netrhá oči, když to po sobě čteš?
a mě je úplně jedno
…jak se skloňuje zájmeno já, pochopil jsem. :-)
jak se používá jenž, jež a již
V tom případě uděláte lépe, pokud tímto zájmenem nebudete ozvláštňovat svůj projev. Jinak docílíte jen toho, že místo abyste se učinil zajímavým, budete vypadat jako blbec.
…jak se skloňuje zájmeno já, pochopil jsem.Pokud to měla být narážka na mě, tak to mi vlivem osobního grammar nazzi, se kterým sdílím stejný myšlenkový prostor na IRC tak úplně jedno není. Jen je to silně závislé na stupni mé únavy a lenosti.
To není záležitost ignorance, ale priorit. Gramatika přesně podle pravidel definovaných kdesi v mrtvých knihách je na mém prioritním žebříčku při psaní diskuzních příspěvků o hodně níže, než předávání a sdílení myšlenek.
Je zábavné sledovat korelaci mezi výskytem tohoto podivného argumentu a kvalitou oněch myšlenek, v jejichž zájmu je jazyk przněn. :-)
Mimochodem, vy opravdu věříte tomu, že kdybyste věnoval aspoň trochu úsilí tomu, abyste nepsal jako hotentot, utrpěla by tím kvalita vámi prezentovaných myšlenek?
Mimochodem, vy opravdu věříte tomu, že kdybyste věnoval aspoň trochu úsilí tomu, abyste nepsal jako hotentot, utrpěla by tím kvalita vámi prezentovaných myšlenek?Ne, neutrpěla, prostě bych nepsal. Práh lenosti..
Tiskni
Sdílej: