Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Úspěšný projekt může i tentokrát získat až 50 000 Kč; celkově může být s tomto kole soutěže rozděleno až 400 000 Kč. Zájemci o účast v soutěži „VIP – Vyvíjej, Inovuj, Programuj“ mají na zaslání svých návrhů projektů čas do konce dubna.
Soutěž se bude i tentokrát skládat z několika fází. Soutěžící nejdříve pošlou své návrhy projektů. Z nich odborná hodnotící komise složená ze zástupce české open source komunity, akademické obce, komerční sféry, mediálního partnera a Laboratoří CZ.NIC vybere ty, které postoupí do další fáze. Těm současně určí i hodnotící kritéria. Poté začne samotná realizace vybraných projektů, po níž bude následovat prezentace soutěžících, vyhodnocení a ocenění výherců.
„Od tohoto roku se bude soutěž VIP konat v každém roce dvakrát; zimní a letní VIP na sebe budou navazovat. Zatímco v případě zimního kola budou moci řešitelé projektů, kterými jsou především studenti středních a vysokých škol, pracovat v průběhu zimního zkouškového období, v případě letních soutěží mají zájemci na zpracování svých prací čas přes celé prázdniny. Věříme, že toto rozložení bude mít vliv na kvalitu zpracování jednotlivých projektů, že tuto novinku soutěžící přivítají a také patřičně využijí,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.
Podrobný harmonogram včetně informací k přihlášení do soutěže, možnostem realizace, hodnotící komisi, minulým kolům atd. najdou zájemci na internetové adrese soutěže http://www.nic.cz/vip. Soutěž mediálně podpoří i její partneři, kterými jsou informační portály Root.cz, AbcLinuxu, Zdroják, LinuxEXPRES a měsíčník openMagazín.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: