Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Při rychlosti disku 60 MB/s a 6 površích musí každá hlava zvládat 10 MB/s neboli 80 Mb/s.Opravdu disk umí držet na stopě všechny hlavy současně? Jsou na společném spindlu, ta mechanika by musela mít úžasnou reprodukovatelnost. Vždycky jsem si myslel (možná deformován historickým CHS systémem), že data jsou na disku lineárně.
Takže na jedné straně … a na straně druhé …
Ve skutečnosti je úplně jedno, co je na jedné nebo druhé straně. I kdyby pod tou sérií byl podepsaný někdo, kdo dokázal tolik, co Linus Torvalds, Donald Knuth a Jim Starkey dohromady, bylo by mi to úplně jedno, protože ta série je dobrá leda k demonstraci toho, o čem je řeč v semináři ke hře Švestka: paradoxní kombinace neschopnosti udržet myšlenku a neschopnosti opustit myšlenku.
Já zvedám pracku pro více clocka a méně Kubečka
Na rozdíl od toho, kdo se za své názory stydí natolik, že se pod ně neodváží ani podepsat, si myslím, že existuje určitá úroveň, pod kterou by se klesnout nemělo. Takže na plnou… ústa: než vydávat tohle, raději nevydávat nic. A pokud by snad existence ABCLinuxu měla záviset na článcích jako tyhle, pak by to asi opravdu bylo lepší odpískat.
clanek si nasel spokojene ctenare, argo nemuze byt uplne spatny
To je hodně odvážná implikace - a zcela neoprávněná. Tato série článků není zdaleka jediným protipříkladem.
jinou smysluplnou definici dobrého článku, než že si najde své spokojené čtenáře, neznámPodle teto definice nejlepsi clanky vychazeji v Blesku.
leda by ses prohlasil za nadcloveka a zacal vnucovat svuj vkus jinym lidemna to jsou tu jini odbornici, ... kteri dokazou tak komplikovanou vec, jako je kvalita clanku, zredukovat na jednorozmernou dvouhodnotovou velicinu (ma ctenare/nema ctenare)
argo nemuze byt uplne spatnyJako pes z cetnickych humoresek, Argo, uplne spatny nebyl. Termit, ktery jsi chtel pouzit, je tedy patrne "ergo".
zdarma
Pane kolego, že vy používáte blokování reklamy?
A tenhle článek je spálený a přesolený?
Ano (v rámci té analogie). Nemluvě o tom, že to vlastně z větší části ani nejsou řízky, protože k údajnému tématu série se autor pořád ještě nedostal. :-)
Pokud by někdo zdarma rozdával řízky…
…tak to pořád ostatní nezbavuje práva hodnotit jejich kvalitu.
Loni jsem třeba na jedné konferenci dostal kabel s klasickým USB konektorem na jedné straně a mini- a mikro- na druhé. Když jsem pak zjistil, že se dá použít jen pro nabíjení, protože nemá propojené datové piny, musím si tuto informaci podle vaší logiky nechat pro sebe (a nechat ostatní, ať na to přijdou sami)?
Tiskni
Sdílej: