Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Je to dostupné zvenku, tak to lidi používají.Ano, cílem JE, aby to bylo dostupné zvenku. Jenže za nějakých podmínek. Informace, které z jádra nejde nijak vytáhnout, jsou k ničemu.
Zrušit to znamená naštvat uživatele (vývojáře powertop)Dotyčný vývojář něco použil blbě, ergo je to blbec a pokud bude naštvaný, může si za to sám... Jo, kdyby šlo o nějaké ABI ve smyslu strč do jádra tuhle strukturu a někde se změní IP adresa, tak neřeknu ani slovo (a protože se toho jádro drží, ještě pořád funguje ifconfig). Ale když jde na struktury 1:1 spjaté s tím, jak jádro funguje vevenitř, tak to pardon, ale nikdo příčetný nemůže očekávat, že budou stabilní.
sysfs
a následně na základě nich v runtime sestavit strukturu, kterou bude s jádrem komunikovat, to mi přijde slušně řečeno trhlé.Že by měl powertop parsovat nějaký data ze sysfs a následně na základě nich v runtime sestavit strukturu, kterou bude s jádrem komunikovat, to mi přijde slušně řečeno trhlé.Taky to trhlé je, proto existuje lepší řešení. Powertop nepotřebuje všechna pole, která od jádra dostane (příkladem budiž to tgid, které víc než rok neexistuje). Takže ta struktura pro data může být napevno vytvořená už při překladu, při spuštění se proleze ten soubor ze sysfs, zjistí se offsety požadovaných polí a podle nich se načtená binární data ze sledování rozstrkají do té struktury.
Nemůže si prostě powertop naincludovat tu strukturu z nějakého jaderného .h?Tohle je slušně řečeno trhlé. Změníš verzi jádra a přestane ti to fungovat.
bufer[4]+(buffer[5]<<8)+(buffer[6]<<16)+(buffer[7]<<24)
. (plus casty)
Staci teda napsat trivialni knihovnicku, nebo pouzije neco jako libASN1. V cem je teda problem, krome lenosti vyvojare powertopu?
nejaka funkce mu vrati bufer[4]+(buffer[5]<<8)+(buffer[6]<<16)+(buffer[7]<<24)
. (plus casty)
Krása Kedy mozme ockavat statitisku 2,6.39Budeš si muset přečíst originál, s článkem se statistikami je moc práce a není tam moc zajímavého, takže překlad není.
Tiskni
Sdílej: