Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Je to dostupné zvenku, tak to lidi používají.Ano, cílem JE, aby to bylo dostupné zvenku. Jenže za nějakých podmínek. Informace, které z jádra nejde nijak vytáhnout, jsou k ničemu.
Zrušit to znamená naštvat uživatele (vývojáře powertop)Dotyčný vývojář něco použil blbě, ergo je to blbec a pokud bude naštvaný, může si za to sám... Jo, kdyby šlo o nějaké ABI ve smyslu strč do jádra tuhle strukturu a někde se změní IP adresa, tak neřeknu ani slovo (a protože se toho jádro drží, ještě pořád funguje ifconfig). Ale když jde na struktury 1:1 spjaté s tím, jak jádro funguje vevenitř, tak to pardon, ale nikdo příčetný nemůže očekávat, že budou stabilní.
sysfs
a následně na základě nich v runtime sestavit strukturu, kterou bude s jádrem komunikovat, to mi přijde slušně řečeno trhlé.Že by měl powertop parsovat nějaký data ze sysfs a následně na základě nich v runtime sestavit strukturu, kterou bude s jádrem komunikovat, to mi přijde slušně řečeno trhlé.Taky to trhlé je, proto existuje lepší řešení. Powertop nepotřebuje všechna pole, která od jádra dostane (příkladem budiž to tgid, které víc než rok neexistuje). Takže ta struktura pro data může být napevno vytvořená už při překladu, při spuštění se proleze ten soubor ze sysfs, zjistí se offsety požadovaných polí a podle nich se načtená binární data ze sledování rozstrkají do té struktury.
Nemůže si prostě powertop naincludovat tu strukturu z nějakého jaderného .h?Tohle je slušně řečeno trhlé. Změníš verzi jádra a přestane ti to fungovat.
bufer[4]+(buffer[5]<<8)+(buffer[6]<<16)+(buffer[7]<<24)
. (plus casty)
Staci teda napsat trivialni knihovnicku, nebo pouzije neco jako libASN1. V cem je teda problem, krome lenosti vyvojare powertopu?
nejaka funkce mu vrati bufer[4]+(buffer[5]<<8)+(buffer[6]<<16)+(buffer[7]<<24)
. (plus casty)
Krása Kedy mozme ockavat statitisku 2,6.39Budeš si muset přečíst originál, s článkem se statistikami je moc práce a není tam moc zajímavého, takže překlad není.
Tiskni
Sdílej: