Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
No end host should have rp_filter on. It unnecessarily makes our routing lookups much more expensive for zero gain on an end host. But people convinced the distributions that turning it on everywhere by default was a good idea and it stuck.
…a i na routerech to nezřídka nadělá víc škody než užitku.
ale na ostatních je reverse-path filter docela užitečnýNějak mě nenapadá moc případů, kde by se to hodilo (a nešly by snadněji řešit obyčejným firewallem, jako např. filtrace paketů zvenku do sítě za maškarádou). Nápady?
Na multi-homed a default-free routerech to je nepoužitelné, ale na ostatních je reverse-path filter docela užitečný.Reverse-path filtering muze zlobit i u vnitrniho routeru v podnikove siti ci siti ISP, pokud tam jsou redundandni cesty (ostatni routery mohou zvolit cestu k tobe jinou, nez ty volis cestu k nim). Obecne je tu ale problem - zatimco routovaci tabulka urcuje kam maji jit pakety (a bez ECMP typicky jen jeden z moznych smeru), u reverse path filtering by takova tabulka mela specifikovat odkud *mohou* ci *smeji* prijit ty pakety.
Ale mám dojem, že hlavní důvod je, že reverse-path filter by měl řešit firewall a ne síťový subsystém.Ono je otazka, co z toho je efektivnejsi, pokud bys takovych pravidel mel treba pul milionu. Routovaci tabulka s takovou zatezi pocita.
Ono je otazka, co z toho je efektivnejsi, pokud bys takovych pravidel mel treba pul milionu. Routovaci tabulka s takovou zatezi pocita.No vzhledem k tomu, že iptables používají routovací tabulku (pro
-t rpfilter
), tak je to celkem jedno.
"Pokud nemáte ke svému firmwaru kompletní zdrojové kódy, pak nemáte systém, kterému můžete věřit."
Ked ste si HW nevyrobili sami, tak nemate system, ktoremu mozete verit (http://people.umass.edu/gbecker/BeckerChes13.pdf)
Ked ste si HW nevyrobili sami, tak nemate system, ktoremu mozete veritPokud jste si sami nevyrobili HW, kterým vyrábíte váš HW, tak nemáte systém, kterému můžete věřit. Goto 1.
Tiskni
Sdílej: