abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Komiks xkcd 1152: Přijímání

    10. 1. 2013 | Redakce | Různé | 9060×

    XKCD česky.
    xkcd logo

    Přijímání

    xkcd 1152, czech, česky

    Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
    Překlad: Luboš Doležel, písmo: Tereza Sýkorová

    Creative Commons License
    Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5

           

    Hodnocení: 80 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    10.1.2013 00:07 Miriam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    První! jedno z mála mnou pochopených xkcd, přesto mi to zní divně.
    10.1.2013 06:05 ferri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Podobne
    10.1.2013 00:21 sinuhet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Neni nahodou postava s culikem divka, a tedy prvni okenko by melo obsahovat "sla"?
    10.1.2013 00:54 dizz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Taky me to bije do oci .. jen nevidim ten culik
    10.1.2013 02:13 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    s hodně morbidním smyslem pro humor, když řekne seriously hope we got the right child this time :-D
    10.1.2013 08:07 jv
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    To je druhy smysl toho foru.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 10.1.2013 08:30 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Opraveno :-)
    Petr Bravenec avatar 10.1.2013 17:29 Petr Bravenec | skóre: 43 | blog: Bravenec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Ještě si opravte větu "aby se napili vína a pak jej vyplivli". Víno jo "to", ne "on".
    Petr Bravenec - Hobrasoft s.r.o.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 10.1.2013 19:33 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    ? Jej se používá i u středního rodu. Už to trochu přeháníte...
    Petr Bravenec avatar 10.1.2013 19:42 Petr Bravenec | skóre: 43 | blog: Bravenec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Tak asi jo. Už jsem ze školy nějaký pátek pryč, pravidla se mění sem a tam... Ale mému jazykocitu to nelahodí
    Petr Bravenec - Hobrasoft s.r.o.
    10.1.2013 20:08 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Je to IIRC novota, původně by tam mělo být 'je' (i to "ho" je nepůvodní, tuším, kontaminace z mužského rodu neživotného, resp. živtoného u "ho"), IIRC. Ale v komiksu to bude přípustné, a to dokonce i kdyby to ještě nebylo kodifikováné (což zdá se už je).

    Mimochodem, námět na překlad: http://xkcd.com/461/ Teď jsem na ten strip narazil (možná ne poprvé), a jak by řekl svýho času spolužák, skoro sem z toho konce uchcával. Godspeed. :)
    10.1.2013 09:07 andrej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    zaujimave ze ta priserna gramaticka chyba v originalon popise (it's blood) tu nikomu nevadi.
    10.1.2013 09:23 kuka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    A ta priserna chyba spociva v cem?
    10.1.2013 09:25 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Kde přesně by tam měla být příšerná gramatická chyba? Popisek je poměrně dlouhý, a protože jsem první četl český, tak jsem ho jen přelétl, ale ani při zevrubnějším přečtení nic nevidím...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 10.1.2013 10:23 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    it's blood -> It is blood, nikoliv "jeho krev"
    10.1.2013 15:48 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    to je test jestli ovládáme angličtinu, takhle to dopadá, když se na technicky zaměřeném serveru řeší politika...
    10.1.2013 17:56 MarMax
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Co to meles? :D Mrkni sem... http://en.wikipedia.org/wiki/ITS
    10.1.2013 21:18 Jindřich Makovička | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Případně sem...
    10.1.2013 10:28 Tsukasa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    V altu obrázku parishioners není farář, ale farníci

    Je ten překlad dneska nějaký rozbitý
    Luboš Doležel (Doli) avatar 10.1.2013 11:04 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Netuším, jaký je rozdíl, ale opravil jsem to.
    10.1.2013 11:24 kuka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Zjednodusene receno jsou farnici lidi co chodi do kostela, farar je spravce farnosti nebo knez (v katolicke cirkvi vzdy knez, coz btw nebude tento pripad, protoze u katoliku prijima vino prave jen knez, farnici nikoliv).
    pushkin avatar 10.1.2013 12:57 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    :-O
    10.1.2013 13:09 Zopper | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    To přijímání vína pouze knězem je v katolické církvi jen praktická tradice, vzniklá prý kdysi v období nedostatku vína a praktikovaná pro výrazně větší rychlost a z hygienických důvodů. Jestli bude podávat podobojí je na uvážní toho kterého kněze a běžně se to dělá v malých skupinách (je rozdíl, když k přijímání jde 20 nebo 200 lidí ;-) ) při zvláštních přiležitostech - jako taková svátečnější forma.
    "Dlouho ještě chcete soudit proti právu, stranit svévolníkům?" Ž 82,2
    10.1.2013 13:11 Zopper | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    PS: Podobojí se může podávat jak přímo pitím z kalicha, tak pouze namáčením hostie.
    "Dlouho ještě chcete soudit proti právu, stranit svévolníkům?" Ž 82,2
    11.1.2013 00:07 dementni.lojzik | skóre: 19 | blog: ze zivota na vsi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Jestli bude podávat podobojí je na uvážní toho kterého kněze
    AFIK ne, ale na uvazeni toho ktereho biskupa :-) (nutno brat s rezervou, v kanonickem pravu se nevyznam, jen jsem v tomto smeru nedavno neco zaslechnul)
    10.1.2013 20:12 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Hehe, toho jsem si vůbec nevšiml, ale dozdíl je to vskutku značný :) V Americe to většinou budou nekatolické farnosti, takže přijímání pod obojí asi bude častější.
    pavlix avatar 10.1.2013 10:41 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Lovely.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.1.2013 08:26 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Komiks xkcd 1152: Přijímání
    Tyhle pohanské obřady... Ještě že na světě pobíhá dost bezprizorních dětí...

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.