V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Tak trochu. Bohužel kvůli Noncommercial klauzuli se nedostane do spousty linuxových distribucí.
Adventury se tu neobjevují až tak často, ovšem ne z důvodu, že bych proti nim byl vysazen, ale spíše proto, že prostě tak často nevycházejí. I Have No Mouth and I Must Scream je světlou výjimkou.*facepalm* Recenzi na I Have No Mouth and I Must Scream jsem četl tuším ve Score z půlky devadesátých let. To je vážně horká novinka. /s A vůbec, proč je to celé psané jako špatná televizní reklama?
Jenže to jsi četl o vydání pro Windows, tohle jsou Linuxové herní novinky...
Ehm, vydání != port přes dekádu staré hry... a to by mě zajímalo, jestli ten kód vůbec měnili s ohledem na dnešní rozlišení displejů.
To "celé" myslíš celý odstavec nebo celý článek? Nicméně tak jako tak, odpověď je stejná: prostě to jinak neumím. Rád se poučím jinde, takže pošleš-li mi link na někoho, kdo se ti čte lépe, mohu se na něj/ni podívat, ale žádné výrazné zlepšení nejspíš očekávat nelze...
Minimálně první polovinu článku.
Ohledně souvislého textu: Mám tu několik krabic starých Score a p.levelů. Z ruky je nedám, mají historickou hodnotu, ale aspoň je to ukazatel směru. Třeba Mrkvička o žurnalistice něco věděl... Andrew sice ne, ale počtení to bylo dobré. Mně teda nevadí ani jeho recenze na JA2, heh. Dneska už skoro nic v češtině nečtu — a když vlezu na Doupě nebo BonusWeb, obrací se mi žaludek.
Tohle souvislý text vlastně není. To je těžší, zvlášť když ty hry ani neznáš, přesto by to ale mělo obsahovat především informace.
BTW máš tam chybu ve shodě podmětu s přísudkem:
Na Halloween se vydávali i indie hry, například Knock-knock.
Tiskni
Sdílej: