Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
ale také všemožné jiné látkyPřesněji řečeno látky, jejichž molekuly jsou polární (chovají se jako dipól, protože je v nich nesymetricky rozložen elektrický náboj - např. také alkoholy a organické kyseliny).
Podle Energous WattUp používá ty samé frekvence, jako mikrovlnka, tudíž bychom neměli být ohroženi více, než obvykle.To si ta firma nedělá moc dobrou reklamu. Wifi má dost přísné limity na vyzářený výkon, tuším 100 mW eirp. Mobily pálí při hovoru mnohem víc, tuším kolem 2W. Je to u vaší hlavy, takže nic moc. Ale v pohotovostním režimu nevysílá skoro nic. V každém případě bude takové Energické Wattové dobíjení nejsilnější zdroj elektrosmogu ve vaší domácnosti s potenciálně negativním vlivem na techniku i lidské zdraví.
základnové stanice (BTS) perou lidem do oken běžně desítky W (může to jít až ke 100 W)Nedavno jsem na narazil na nabidku na "zdroje", ktere berou energii prave z okolniho vysilani. Docela by me zajimalo jak je to i/legalni.
Ilegální to být IMHO rozhodně nemůžePokud to třeba negeneruje harmonické (nevím jak moc složité bude to vyrobit, aby tam tyhle efekty nevznikaly).
Za druhé chrlíte perly jako "10W, coz naprosto spolehlive staci na komunikaci v celym dosazitelnym vesmiru", které ani snad nemá cenu komentovat.Ale vždyť Voyager má na palubě zhruba tento výkon, ne?
jestli by holub dokázal přeletět několikakilometrovou plochu toho přijímače, o tom dost pochybujuZvířata nejsou tak pitomá, jak předpokládáte - ten hloub to pole nemusí přeletět, stačí, když to otočí a vyletí z něj ven (a vezme to okolo)
a v tom že to není závislé denní doběZemě to přece taky zastíní.
No je videt, ze se vypatlanejsi nez sem tusil ...Má na tohle vůbec cenu reagovat? Je vidět že sis nepřečetl nic z toho co jsem ti linkoval, zjevně Japonská vesmírná agentura ani Wikipedia pro tebe nejsou hodnověrné zdroje. Mohl bych ti hodit spoustu vědeckých studií dělaných na téma space-based solar power (dělala je už dříve i NASA, různé univerzity, atd.), ale pokud nejsi úplně tupý, můžeš si ten termín vygooglit sám (nebo použij odkazy na vědecké papery z Wikipedie, pokud ti samotná Wikipedia nevoní, referencí je tam víc než dost). A k tomu usmažení... ty seš upír? Když vlezeš na sluníčku, tak tě to taky "usmazi driv, nez si stihnes uvedomit, co se deje."? Protože Slunce má na Zemi právě cca ten 1 kW/m2 (dokonce o něco víc)
Shrnuto a podtrženo, přijde mi že vůbec nečteš co píšu, odkazy tě nezajímaj a jen trolluješ...Pan "j" je nejlepší a ví všechno. Nedávno tady třeba tvrdil, že rozhodnout o tom, jestli se na hlavní stránce ábíčka něco změnilo, je záležitost jednoho SQL dotazu (bohužel už se s námi nepodělil o informaci, jak by ten dotaz asi tak vypadal.) Holt se proto musíme smířit s tím, že dokud se nad námi neslituje, ábíčko nebude vracet 304 not modified a energii z orbity posílat nepůjde. A basta.
Tiskni
Sdílej: