abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Jardík avatar 3.4.2014 00:32 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Se jim moc nepovedlo. Zlatý gui Windows 2k
    Věřím v jednoho Boha.
    Sešívaný avatar 3.4.2014 00:52 Sešívaný | skóre: 23 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    GNOME 3.xx používá poměrně nevzhledný dialog pro jednotlivé oblasti nastavení. Pokud je někde vidět jistý efekt, pak asi nejvíce zde. Jestli si za slovo efekt dosadíte nedodělanost GUI, nebo evidentní nesvéprávnost návrháře tohoto GUI, to nechám již na vás :-).
    Ani ne tak nesvéprávnost návrháře jako spíš nesvéprávnost správců GNOME v Magei. V originále to totiž vypadá takto: http://www.eweek.com/imagesvr_ce/5997/038813gnome01.jpg

    Očividně chtěli sjednotit vzhled s KDE, ale jak jde vidět i na dalších screenshotech, a moc se jim to nepovedlo. To je důvod, proč preferuji, když se distribuce nesere do vzhledu a nabízí software v takové podobě, v jaké to zamýšleli autoři.
    vain avatar 3.4.2014 06:09 vain | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    +1. Jsem rád, že to tady hned někdo zmímil. Čuměl jsem na tu větu v článku a ten screen s otevřenou hubou :-)
    If the only choice you've got is to do the wrong thing, then it's not really the wrong thing, it's more like fate.
    3.4.2014 19:32 skóre 159
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Ve finále jde především o nesvépravnost autora článku, který nerozumí problematice a evidentně píše kraviny.

    Proč by taky nepsal kraviny, když je za to placený, že jo.
    4.4.2014 08:46 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Jste hrdý na své dílo?
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    Conscript89 avatar 3.4.2014 12:14 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Na GTK2 se mi libilo, ze kdyz jsem si pustil aplikaci v nem napsanou, nevypadala jako mimozemstan. To same rozhodne nemuzu rict o GTK3 (gnome3) aplikacich. Z meho pohledu je chyba na strane vyvojaru GTK3/gnome3/aplikaci. (uzivatel KDE/Xfce)
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    Sešívaný avatar 3.4.2014 14:40 Sešívaný | skóre: 23 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    To je pravda, ale když už vypadají jako mimozemšťani v KDE,Xfce,..., tak není potřeba z nich dělat mimozemšťany i v samotném GNOME.
    Conscript89 avatar 3.4.2014 16:49 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Tak s tim souhlasim (ostatne na tom jak to vypada v Gnome mi az tak moc nesejde).
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    4.4.2014 09:00 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    A naopak. Toolkitem to v každém případě není, pouze nemístnou iniciativou leštičů...
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    |🇵🇸 avatar 4.4.2014 01:32 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    V KDE System Settings na vývojovém Kubuntu vidím i možnost nastavit oxygen-gtk pro GTK3, ale pravda, trpajzlíci samotní na to zvysoka prdí – jako obvykle.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Drom avatar 3.4.2014 02:14 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Sympatická věc, kéž by byla svižnější, na 1,2GHz Core 2 Duo je to dost tristní.

    Tak to je dost smutnej poznatek.

    Pokud bych navíc mohl za něco orodovat, tak to bude možnost větší velikosti náhledů, abych kvůli každé probírce fotografií nemusel pouštět Shotwell či GwenView

    Velikost ikon/náhledů je otázka zvoleného měřítka. Nebo tuhle funkci už taky odstranili?

    ...postupné načítání položek ve velkých adresářích či náhledů souborů je tak pomalé, že než se vše ustálí, neustále vám v okně hopsá měnící se seznam.

    To je celkem stará věc, kterou trpěl už nautilus (než ho vykuchali a přejmenovali na todle :)).

    Dialogy se z nemalé části přesunuly ze samotné _apliakce_ do horní lišty prostředí.

    (vyhledávání psaním _ve_ Shellu, například)

    Typo...

    ...www prohlížeč pojmenovaný velice vkusně a inovativně jako WWW.

    Ha, owned! :D
    4.4.2014 08:58 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Právě jse spolu s autorem přišel na to, proč Mageiu neprovozovat s Gnome a proč si dát práci s výběrem hlavních aplikací.
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    Drom avatar 18.4.2014 23:35 Drom | skóre: 24 | Kdyne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Tomu nerozumím.
    3.4.2014 08:32 ikarr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Ohavné
    3.4.2014 12:49 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    GNOME 3.xx používá poměrně nevzhledný dialog pro jednotlivé oblasti nastavení.
    To není vzhled Gnome ale distribuce, zřejmě jste nezkusil jiné s opravdu výchozím vzhledem.
    5.4.2014 18:11 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Musím, říct, že poslední ale opravdu pěkný vzhled (dekokoraci) měl Mandrake 10..10.1 Ale marně jsem hledal tuhle dekoraci abych jí mohl změnit v distribuci jiné. Když teď vidím, jakou dekoraci používá KDE4, ..nechápu.
    |🇵🇸 avatar 5.4.2014 20:02 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    To vypadá skoro jako Keramik, jdu blejt.

    Zlatý Oxygen, u kterého si navíc dekoraci můžu úplně schovat.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    5.4.2014 20:25 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Ne jmenovalo se to Galaxy, ale pod stejným názvem měly jiné distribuce podobnou dekoraci, jen ty tlačítka byly hranatá a měly horší efekt při stisku. Keramik se mi taky nelíbil,
    |🇵🇸 avatar 5.4.2014 20:40 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    To vypadá skoro jako Keramik, jdu blejt.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    4.4.2014 08:56 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Vidím, že riziko spočívající ve výběru nevhodného DE je u distribucí stálle velmi živé. Když už má být něco defaultní, tak v případě DE asi tak, jako je Cinnamon v Mintu. Osobně ale rád připomenu, že takový Enlightenment nic nikomu nevnucuje a obsahuje nastavení - vše podle E, ponechat nastavení X, ponechat aplikacím jejich nastavení - atd. Prostě nikomu nic nevnucovat a dát na výběr při maximální svižnosti a lehkosti. Jo a ty stížnosti autora na pomalý FM - doporučuji zkusit XFE, má to sice jiný lak, ale ta rychlost :)
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    |🇵🇸 avatar 4.4.2014 14:49 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Osobně ale rád připomenu, že takový Enlightenment nic nikomu nevnucuje

    Možná by stálo za zvážení inspirovat se tím a skutečně ho netlačit všude možně.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    5.4.2014 21:06 fri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Neměl jsi Davide období, kdy ses snažil používat Enlightenment? Ale jestli ano, tak je to už nějaký rok.
    |🇵🇸 avatar 5.4.2014 21:13 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Ano, neměl. Asi třikrát jsem ho na desktop nainstaloval, dvakrát spustil a opustil. Pominu-li, že se docela dost používalo na freerunneru.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    4.4.2014 14:41 u2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    videa, www, hudba.. aneb gramatika pozmenena tak aby kazde slovo bylo mozne pouzit jak jako sloveso, tak podstatne jmeno... co mi to jen pripomina, ze by orwelovu novorec :-) ?

    Uz see tesim az si ty dementi (tedy pardon, inteligentni uzivatele gnome 3.0) budou rikat: wwwvni tohle www ve www a klinkni tam na www.
    Sešívaný avatar 5.4.2014 17:31 Sešívaný | skóre: 23 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mageia 4 v obrazech: 2. část (GNOME 3, GNOME Classic)
    Nějak mi uniká ten myšlenkový pochod. V čem je třeba Videa blíže slovesu než Totem?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.