V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
tail -n 1 /proc/net/wireless | awk '{print "SNR " $3 ", Signal " $4 }'
a v tom perlu by to taky nevypadalo nak moc hur ...
Pokud bych byl troll, tak bych napsal, [napsáno]Pouze jsem konstatoval, co bych napsal, pokud bych byl troll.
(Odin je troll.) implikuje (Odin napsal [nějaké kecy].)
Pravda.
#!/bin/bash while :; do awk ' # BEGIN { snr=0.0; signal=0.0;} (FNR==3) { snr = $2; signal = $4;} END {printf("SNR=%6.1f, signal=%6.1f\n", snr, sig);} ' /proc/net/wireless sleep 8 done
while sleep ... do ... done
#!/bin/bash while sleep 0.08; do awk ' # BEGIN { snr=0.0; signal=0.0;} (FNR==3) { snr = $3; signal = $4;} END {printf("SNR=%6.1f, signal=%6.1f\n", snr, signal);} ' /proc/net/wireless done
watch --interval=0.08 cat /proc/net/wireless
Akorát v téhle podobě to není ani na blog. A ty globální proměnné v tom C kódu... :-/
import time while True: with open("/proc/net/wireless") as f: lines = f.read().split("\n") tokens = lines[2].split() print("SNR=%6.1f, signal=%6.1f" %(float(tokens[2]), float(tokens[3]))) time.sleep(80e-3)
from __future__ import print_function import time while True: with open("/proc/net/wireless") as stream: next(stream); next(stream) print("SNR={:6.1f}, signal={:6.1f}".format(*[float(n) for n in next(stream).split()[2:4]])) time.sleep(.08)
Traceback (most recent call last): File "wlan.py", line 9, in <module> print("SNR=%6.1f, signal=%6.1f" %(float(tokens[2]), float(tokens[3]))) IndexError: list index out of range
aby to bylo čitelné, neasi (proti perlu a awk)A já myslel, že člověka, který potkává DNA sekvence, nemůže nějaký Perl rozhodit
watch -n 1 cat /proc/wireless
/proc/net/wireless
by mohl být použit maximálně jako příklad. Ale určitě se najde mnoho lepších příkladů, kde se parsuje víceřádková tabulka. A jestli to správně chápu, tak by na tohle měl fungovat netlink a ten je socketový, takže nevyžaduje cyklus s usleep a zbytečné periodické probouzení.
Nechápu, co s tím článkem máte za problém. Pro mě, jako začátečníka to je fajn čtení. Dozvím se, kde v systému je info o wifi a taky vidím ukázku Céčka, což se mi hodí, protože v něm nepíšu. To všechno za minutu čtení. A to se, alespoň mně, vyplatí ;) Nejde o to, že to jde napsat líp... Je to jen demonstrační příklad.Mně osobně se třeba nelíbí, že ten demonstrativní příklad je prakticky jediný obsah článku. To je snad dostatečný důvod hodnotit článek podle demnostrativního příkladu, když není podle čeho jiného hodnotit.
Tiskni
Sdílej: