Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Pekné zhrnutie, ďakujem.
Jedna technická, nie je PDT náhodou pacifický čas ( www.timeanddate.com/library/abbreviations/timezones/na/pdt.html)
nie je PDT náhodou pacifický časJe, ale nepsal jsem přeci v článku, že by nebyl, ne?
>Velmi očekávanou akcí byl tzv. Kernel Panel. Šlo o panelovou diskusi, které se zúčastnili Jon Corbet (LWN.net), Chris Wright (Red Hat), Ted Ts'o (IBM), Greg Kroah-Hartmann (Novell) a Linus Torvalds, zakladatel linuxového jádra a dosavadní hlavní >správce. Diskusi moderoval James Bottomley (Novell). Málokdy se sejdou tak těžké váhy pohromadě
nesuhlsim, uz o tyzden bude dalsie take stretnutie
http://www.osadl.org/RTLWS-Agenda-Community-Developers-Track.rtlws11-agenda-kernel-track.0.html
Budou pak někde všechna videa z přednášek zveřejněna?
Sice nevim co znamena byt jako Ramones, ale urcite je to tisickrat lepsi nez Beatles! Nic proti Beatles, ty mam taky rad, ale jsou uhlazeni a takovi nudni. Naopak Ramones! Hey ho, let's go!
"Nebude-li se linuxový desktop marně snažit vyhovět nejnižšímu společnému jmenovateli, může své úsilí zaměřit na zdokonalování konkrétních oblastí, které z něj udělají preferovanou volbu ve specializovaných případech"
...neboli pomoci IBM tam kde to IBM potrebuje...
Pan Sutor chtěl říci, že se IBM bude pohybovat v konkurenčním lemu a nemá ambice stát se dominantní firmou a to samé doporučuje všem firmám které se zabývají Linuxem. Stejnou taktiku, ale v jiné pozici, firma IBM uplatňovala, když hledala operační systém pro své nové PC. V té době považovala výrobu HW za to hlavní a výrobu SW za nevýznamnou záležitost pro malé firmy, které vymetají tržní kouty.
Pánové Gates a Ballmer byli jiného názoru a s chutí prodali IBM produkt, o kterém předpokládali že má buducnost, přestože ho v době prodeje sami nevlastnili. Rozdíl v dnešních pozicích firem Microsoft a IBM nepřehlédne ani pan Sutor.
Systém je soubor vzájemně propojených částí které mají společný cíl.
Zavlažovací systém, dopravní systém, informační systém, palivový systém, řídící systém, ...
Tiskni
Sdílej: