Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
V chromiu mě dost iritovalo, že z nestandardních panelů (nastavení, nová záložka?) nešlo vyskočit pomocí gt - člověk musel na myš.+1 toto je jeden ze dvou důvodů, proč stále používám Firefox s pentadactylem
S tím zmrzačením bych to tak černě neviděl.
Ono když by hrozilo riziko, že si zmrzačíte prsty na klávesnici, tak pokud by jste stejně vehementně používal myš, tak si zmrzačíte zápěstí - karpální tunely. Takže je to spíš o tom, jak moc člověk s pc pracuje a jak, než co mrzačí jakou část těla.
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
Dosť odvážne tvrdenie. Uzbl som používal nejaký ten rok, potom som prešiel na pentadactyl. Prechádzal som na ff kvôli nenažranosti webkitu.
To je úplně super, ale úplně na hovno ve chvíli, kdy už na té stránce uživatel není, protože úhoz byl interpretován jako posun v historii, zavření karty atp. Což je obecný problém s modalitou UI.
Conkeror, Surf i uzbl nejsou obskurni webove prohlizece pro pomatence (…) ale zavedene a smysluplne projekty delajici to, k cemu jsou urcene.
Obskurní prohlížeče to jsou, to je vcelku zřejmé. Ostatně, jak vypadá bus factor zrovna o sloupeček vedle diskutovaný? První komentář, co jsem na webu našel, říká:
It has its own existential issues, being mainly today lack of users, which would matter later when the uzbl devs run out of interest and retire or otherwise move on.
Prohlížečů podobného ražení jsem krátce zkoušel celou řadu – překvápko, dobrá půlka toho, co je i v repozitářích, je mrtvá.
Kdyz Ti prohlizec udela to co ma, ale ne to co chces, tak je to chyba prohlizece? Kdyz si v emacsu killnes buffer, taky je prekvapive pryc, kdyz si pises ve Vimu a nejsi v insert modu, tak se taky budes divit. Chyba Vimu?To je úplně super, ale úplně na hovno ve chvíli, kdy už na té stránce uživatel není, protože úhoz byl interpretován jako posun v historii, zavření karty atp. Což je obecný problém s modalitou UI.
Uzbl vypada mrtveji, nez kdyz jsem ho zkousel naposled. Conkeror vypada zive, surf tez (na suckless projekt). Zjevne se neshodneme a nema smysl pokracovat v teto diskusi. Treba o Conkeroru nekdo napise clanek.Prohlížečů podobného ražení jsem krátce zkoušel celou řadu – překvápko, dobrá půlka toho, co je i v repozitářích, je mrtvá.
Kdyz Ti prohlizec udela to co ma, ale ne to co chces, tak je to chyba prohlizece? Kdyz si v emacsu killnes buffer, taky je prekvapive pryc, kdyz si pises ve Vimu a nejsi v insert modu, tak se taky budes divit. Chyba Vimu?
Doporučuji kurz Uživatelská rozhraní I nebo ekvivalentní literaturu.
Navíc ignoruješ dočasné soubory a kill ring. To v prohlížeči běžně není. Proto taky ve Firefoxu používám takové hezké rozšíření jménem Lazarus Form Recovery.
Uzbl vypada mrtveji, nez kdyz jsem ho zkousel naposled. Conkeror vypada zive, surf tez (na suckless projekt). Zjevne se neshodneme a nema smysl pokracovat v teto diskusi.
To jsou tři prohlížeče jmenované v článku. (Jmenované v článku!) Uzbl má poslední aktivitu v gitu (!) přes dva měsíce zpět. Surf je z projektu suckless, kde se s údržbou nemažou (viz správci oken). Takže Conkeror, který je závislý na Mozille…
Luakit apod. ani nemělo smysl jmenovat, protože se jeví mrtvé.
Treba o Conkeroru nekdo napise clanek.
Vzhůru do toho!
Obavam se, ze na teoreticke studium problematiky nemam cas a spokojim se s tim, ze mi stav vyhovuje.Kdyz Ti prohlizec udela to co ma, ale ne to co chces, tak je to chyba prohlizece? Kdyz si v emacsu killnes buffer, taky je prekvapive pryc, kdyz si pises ve Vimu a nejsi v insert modu, tak se taky budes divit. Chyba Vimu?Doporučuji kurz Uživatelská rozhraní I nebo ekvivalentní literaturu.
To ti moc preju. Obavam se, ze tenhle doplnek si do Conkeroru nedas uplne snadno (nema kontextovou nabidku u editovacich poli). Kdyz Ti to bude hodne chybet, tak si neco spichnes a povesis na quit-hook nebo kill-buffer-hook. V tomhle bude spis potreba emacsista nez vimar.Navíc ignoruješ dočasné soubory a kill ring. To v prohlížeči běžně není. Proto taky ve Firefoxu používám takové hezké rozšíření jménem Lazarus Form Recovery.
Jmenovane v clanku v sekci 'Na co nesahat'. Suckless projekty jsou udrzovane, ale casto jsou povazovane za dokoncene.Uzbl vypada mrtveji, nez kdyz jsem ho zkousel naposled. Conkeror vypada zive, surf tez (na suckless projekt). Zjevne se neshodneme a nema smysl pokracovat v teto diskusi.To jsou tři prohlížeče jmenované v článku. (Jmenované v článku!) Uzbl má poslední aktivitu v gitu (!) přes dva měsíce zpět. Surf je z projektu suckless, kde se s údržbou nemažou (viz správci oken). Takže Conkeror, který je závislý na Mozille…
Obavam se, ze nejsem psavy typ.Treba o Conkeroru nekdo napise clanek.Vzhůru do toho!
Tiskni
Sdílej: